ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Підвищення кваліфікації представників навчально-методичного відділу ХДАЕУ

Гостьові лекції від наукових співробітників стали доброю традицією для здобувачів спеціальностей 205 «Лісове господарство» та 206 «Садово-паркове господарство» першого та другого рівнів освіти. Майбутнім фахівцям важливо отримувати знання не тільки від викладачів університету, а також переймати передовий досвід фахівців-практиків. 

 

Євгенія ШЕЛЕСТ, координаторка напрямів «Організаційний розвиток» та «Острівці «Прогресильності» ГО «Прогресильні» у своїй презентації «Від задуму до втілення: хитрики організації креативних освітніх подій» розповіла про неможливість створення універсальної презентації, візуальне (зрозуміле) донесення власної ідеї, важливість створення чек-листа проведення заходів, план «Б» для організації заходів, делегування візуального супроводу заходів, важливість зворотного зв'язку, як елементу комунікації.

 

У межах курсу "Міждисциплінарність у викладанні" було охоплено широкий спектр актуальних освітніх тем. Розпочали з вивчення теми "Медіація в освіті: від конфліктів до співпраці" та "Медіація в дії: ініціативи та практики в освітньому просторі України", де детально розглянули переговори як ключовий інструмент вирішення конфліктів, особливості підготовки медіаторів та практичне застосування медіації в українських закладах освіти протягом останніх 30 років.

 

На лекції "Інформаційна безпека: як захистити себе від фейків" значну увагу приділили інформаційній безпеці, навчившись розпізнавати фейки, розуміти механізми створення діпфейків та застосовувати стратегію трьох перевірок.

 

Особливо цінною була тема "Міжнародна співпраця як ключ до прогресильного викладання", де обговорили можливості віртуальної академічної мобільності, участі у міжнародних тренінгах та спільних публікаціях.

 

 

У темі "Інтеграція миробудівних і безпекових студій в освітні програми ЗВО" розглянули важливість миротворчих ініціатив, а на "Лайфгаках міждисциплінарності: майстерні віртуальних освітніх проєктів" заглибились у стратегії інтернаціоналізації, формування критичного мислення та реалізацію віртуальних інноваційних проєктів.

 

Під час лекції "Культура мови у корпоративній комунікації" розглянули гендерні аспекти спілкування, етику ділового онлайн-спілкування та особливості студентського сленгу. Презентація "Кадрове забезпечення освітніх програм: проблеми та способи їх розв'язання" дала можливість опрацювати вимоги до викладачів та їхніх фахових публікацій.

 

Завершальними темами стали "Комунікативні технології наукової самопрезентації", де учасники опанували техніки аргументації та правила ефективної презентації та "Вербальний імідж як складова професійної майстерності", присвячена мистецтву якісної передачі інформації.

 

Дякуємо ГО «Прогресильні» за можливість долучитись до унікального навчання «Міждисциплінарність у викладанні», які відкрило для нас нові горизонти для інтеграції знань і розвитку критичного мислення, надихнуло ідеями ефективного поєднання галузей знань для створення інноваційних освітніх програм та надало нові можливості для збільшення кола професійних контактів.

 

Автор: Навчально-методичний відділ (24.02.2025)