ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Russian Turkish

Розвиток сільських територій

Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки

Рік заснування Інституту

15 березня 2006 рік

Місія Інституту

На ІПКП покладено завдання здійснювати всі види післядипломної освіти (перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців АПК) за напрямками та спеціальностями акредитованими в ХДАУ. Крім того ІПКП сприяє розвитку сільських територій Херсонщини, здійснює навчання дорадників та організаційно-методичний супровід їх сертифікації, організовує групи експертів-дорадників для надання консультаційної допомоги як діючим дорадникам, так і фахівцям аграрних формувань різноманітних форм власності, бере безпосередню участь у пропаганді наукових розробок вчених ХДАУ, допомагаючи їх впровадженню в практику сільськогосподарського виробництва.

Історична довідка Інституту

Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки створений у 2006 році на виконання наказу Міністерства аграрної політики № 622 від 11.11.2005 р. та наказу ректора ХДАУ № 24 від 15.03.2006 р. як структурний підрозділ у складі державного вищого навчального закладу «Херсонський державний аграрний університет». Створенню ІПО передували ліквідація Херсонського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК, а також факультету підвищення кваліфікації Херсонського державного аграрного університету. В 2016 році за ініціативи директора Інституту доцента Аверчева О.В. і підтримки Міністерства аграрної політики України Інститут післядипломної освіти перейменований в Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки (ІПКП). З 2009 року на Інститут покладена місія підготовки дорадників і експертів - дорадників Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. За період існування ІПКП другу освіту отримали біля 300 осіб, підвищили кваліфікацію більше 8000 головних спеціалістів сільського господарства, голів сільських та селищних рад та підготовили біля 200 дорадників і експертів-дорадників.
Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки та його співробітники за плідну і активну роботу неодноразово нагороджувалися Почесними грамотами, подяками та відзнаками Міністерства аграрної політики і продовольства, Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій, ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» та іншими установами.

Положення ІПОД (Завантажити)

Склад Інституту


Директор Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки
Аверчев Олександр Володимирович
доктор сільськогосподарських наук, професор
Кількість наукових та навчально-методичних праць – більше 150
тел. 41-44-94
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник Інформаційно-консультаційного центру
Стратічук Наталя Володимирівна
кандидат економічних наук, доцент
Кількість навчально-методичних праць – 22
тел. 41-74-28
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Начальник відділу перепідготовки та підвищення кваліфікації
Барсук Юлія Володимирівна
тел. 41-74-28
моб. 050-847-16-67
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Фахівець відділу перепідготовки та підвищення кваліфікації
Сімонова Оксана Миколаївна
тел. 41-44-94
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Структура Інституту

 1. Відділ перепідготовки та підвищення кваліфікації
 2. Інформаційно-консультативний центр Південного регіону

 

Напрямки діяльності

 1. Перепідготовка фахівців (друга вища освіта).
 2. Підвищення кваліфікації спеціалістів згідно їх фаху та посади.
 3. Цільові семінари для спеціалістів, об’єднаних вирішенням актуальних проблем сільсько-господарського виробництва в регіоні.
 4. Експертно-дорадча діяльність, у тому числі:
 5. Науково-інформаційний супровід державних і регіональних програм розвитку аграрної економіки;
 6. Ситуаційне консультування суб’єктів агробізнесу в Херсонській області;
 7. Розробка проектів удосконалення інформаційних зв’язків в регіональній соціально-економічній системі агробізнесу, їх пропаганда та допомога у впроваджені.

 

Перепідготовка за акредитованими спеціальностями

 1. 7.03050401 «Економіка підприємства»
 2. 7.03050901 «Облік і аудит»
 3. 7.03060101 «Менеджмент організацій»
 4. 7.04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища»
 5. 7.09020101 «Водні біоресурси»
 6. 7.09010101 «Агрономія»
 7. 7.09010201 «Технологія виробництва і переробки продуктів тваринництва»
 8. 7.06010101 «Промислове та цивільне будівництво»
 9. 7.06010301 «Гідромеліорація»

Контингент слухачів підвищення кваліфікації

 1. Менеджери виробничих та обслуговуючих підрозділів
 2. Керівники та фермери агропідприємств
 3. Спеціалісти-технологи у галузях рослинництва і тваринництва
 4. Маркетологи
 5. Фахівці з обліку та контролю
 6. Спеціалісти кадрових служб
 7. Сільськогосподарські дорадники та експерти-дорадники
 8. Інженери-гідротехніки

Нагороди Інституту

1. Диплом Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації
2. Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії педагогічних наук України
3. Диплом Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій
4. Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій
5. Грамота Всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік»

 

Аверчев О.В.
1. Диплом Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій
2. Диплом Міністерства аграрної політики та продовольства України
3. Подяка науково-методичного центру аграрної освіти
4. Почесна Грамота Управління освіти та науки обласної державної адміністрації
5. Диплом третього ступеню Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської Торгово-промислової палати
6. Почесний Диплом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії педагогічних наук України
7. Подяка Міністра аграрної політики та продовольства України
8. Почесна Грамота Департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації

Наукове та навчально -методичне забезпечення
Інституту
 

 

 

Нагороди Інституту

 
 • Диплом Головного управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації за участь в щорічній спеціалізованій виставці «Фермер-2012» (2012 р.)
 • Диплом Міністерства освіти і науки, молоді  та спорту України, Національної академії педагогічних наук України за високі творчі досягнення в удосконаленні змісту навчально-виховного процесу національної системи освіти України (2012 р)
 • Диплом Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2013» (2013 р.)
 • Диплом Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за вагомий внесок у розвиток аграрної науки (2013 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2006» (2006 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2007» (2007 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2008» (2008 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2009» (2009 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2010» (2010 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2011» (2011 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2012» (2012 р.)
 • Грамота Всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік» за кваліфіковану підготовку майбутніх спеціалістів, відданість своїй справі (2013 р.)

Нагороди Аверчева Олександра Володимировича

 • Диплом Міністерства аграрної політики та продовольства України за високопрофесійну підготовку дорадників та експертів-дорадників, за високий рівень представлення експозиції на виставці-ярмарку «Агро-2011» (2011 р.)
 • Диплом третього ступеню Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської Торгово-промислової палати за кращий винахід «Спосіб інтегрованого захисту посівів рису від бур’янів» (2011 р.)
 • Почесний Диплом Міністерства освіти і науки, молоді  та спорту України, Національної академії педагогічних наук України за особистий творчий внесок в удосконалення змісту навчально-виховного процесу        (2012 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2007» (2007 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2008» (2008 р.)
 • Подяка науково-методичного центру аграрної освіти за плідну та творчу співпрацю, створення сучасного науко-методичного забезпечення навчального процесу, за надання пропозицій, які сприяють розвитку аграрного сектору економіки України (2008 р.)
 • Подяка Міністра аграрної політики України за сумлінну працю та досягнуті результати в ім’я економічного зміцнення та розквіту України (2008 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2009» (2009 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2010» (2010 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці «Агро-2011» (2011 р.)
 • Подяка Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій за високий рівень представлення експозиції на агропромисловій виставці-ярмарку «Агро-2012» (2012 р.)
 • Почесна Грамота Управління освіти та науки обласної державної адміністрації за вагомий особистий внесок у розвиток вищої аграрної освіти та вітчизняної науки (2010 р.)
 • Почесна Грамота Головного управління агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок та визначні досягнення у виробництві сільськогосподарської продукції (2012 р.)
 • Почесна грамота Міністерства аграрної політики та продовольства України за сумлінну працю, високий професіоналізм, особисті трудові досягнення (2013 р.)

Свідоцтва та патенти Інституту

ФОРМИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ ЗІ
СЛУХАЧАМИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

 1. КОЛЕКТИВНІ:

ПРОБЛЕМНІ ЛЕКЦІЇ;
ДИСПУТИ;
РОЗБІР СИТУАЦІЙ;
ДІЛОВІ ІГРИ;
ОБМІН ДОСВІДОМ.

 1. ІНДИВІДУАЛЬНІ:

ВИБІР МОДУЛІВ НАВЧАЛЬ-
НОГО ПЛАНУ;
КОНСУЛЬТАЦІЇ;
САМОСТІЙНА РОБОТА З
ДЖЕРЕЛАМИ ІНФОРМАЦІЇ;
ЗАХИСТ РЕФЕРАТУ.

За принципами андрагогіки перевага надається активним формам навчального процесу зі слухачами

Ділові ігри, тренінги, круглі столи

Виїзні заняття
Слухачі знайомляться з кращим досвідом в іригаційному землеробстві.

Дні поля – навчально-консультаційні заходи ІПОД ХДАУ в умовах виробництва

Науково-інформаційний супровід державних і регіональних програм розвитку аграрної економіки

Виставкова діяльність


Міжнародна діяльність

Перепідготовка спеціалістів