ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Профорієнтаційна робота кафедри землеустрою, геодезії та кадастру

02 квітня 2025 року викладачі кафедри землеустрою, геодезії та кадастру факультету АРХІТЕКТУРА ТА БУДІВНИЦТВО Володимир ЯЦЕНКО та Жанна ШАТАЛОВА провели, on-line, профорієнтаційну зустріч для здобувачів освіти 11-го класу Зеленівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №38 Херсонської міської ради.

Детальніше...

Здобувачі ХДАЕУ продовжують радувати своїми досягненнями: студентка економічного факультету стала призеркою престижного конкурсу

Здобувачка вищої освіти Херсонського державного аграрно-економічного університету Катерина Харченко стала призеркою конкурсу «Еволюція технологій у стоматології та імплантології: від класичних методів до залучення ШІ (штучного інтелекту). Потенціал та виклики», що проходив у межах соціального проєкту «Scholarship в Україні».

 

Детальніше...

Зустріч гуртківців «Ekolife» з науковцями БЗ «Асканія Нова»

1 квітня у ,,Міжнародний день птахів,, в межах гуртка ,,ECOLIFE,,  здобувачі ХДАЕУ  долучилися до публічної лекції

Детальніше...

Нові статті науковців Херсонського державного аграрно-економічного університету, які опубліковані в базах даних Web of Science та Scopus

Вітаємо авторів!

Нові статті науковців ХДАЕУ, які опубліковані в базах даних WEB OF SCIENCE та SCOPUS

Детальніше...

Канікулярна школа ХДАЕУ стартувала!

1 квітня 2025 року урочисто розпочала роботу Канікулярна школа Херсонського державного аграрно-економічного університету. Наші викладачі підготували різноманітні інтерактивні заходи, щоб зробити навчання учасників захопливим і корисним.

Детальніше...

В межах роботи гуртків «Фінансист» та «Креативна економіка» 28 березня 2025 року було проведене чергове спільне засідання

28 березня 2025 року відбулося спільне засідання наукових студентських гуртків економічного факультету – «Фінансист» та «Креативна економіка».

Детальніше...

Нові статті науковців Херсонського державного аграрно-економічного університету, які опубліковані в базах даних Web of Science та Scopus

Вітаємо авторів!

Нові статті науковців ХДАЕУ, які опубліковані в базах даних WEB OF SCIENCE та SCOPUS

Детальніше...

Тренерські досягнення здобувача 017 спеціальності на змаганнях Всеукраїнського рівня!

В процесі навчання здобувачі 017 спеціальності постійно вдосконалюють власні можливості та зростають як фахівці з фізичної культури та спорту. 

Детальніше...

Студентка економічного факультету призерка конкурсу «Мотивація нескорених 3.0»

Здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти Херсонського державного аграрно-економічного університету Наталя Жарінова стала призеркою конкурсу «Мотивація нескорених 3.0», що проходив у межах соціального проєкту «Scholarship в Україні».

 

 

Детальніше...

Заняття наукового гуртка «Квітникарство»

31 березня 2025 року відбулося чергове засідання наукового гуртка «Квітникарство» здобувачів вищої освіти кафедри лісового та садово-паркового господарства факультету рибного господарства та природокористування. 

Детальніше...

Професійний розвиток співробітників наукової бібліотеки ХДАЕУ

Освітній процес у Херсонському державному аграрно-економічному університеті спрямований на безперервний професійний розвиток як здобувачів вищої освіти, так і педагогічних працівників.

Детальніше...

Штучний інтелект і освіта: викладачі кафедри рослинництва та агроінженерії долучаються до світових трендів

Науково-педагогічні працівники кафедри рослинництва та агроінженерії постійно вдосконалюють свої професійні навички та поглиблюють знання щодо сучасних методів викладання та впровадження інновацій у навчальний процес. 

Детальніше...

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

У Школі аграрного лідера Херсонського державного аграрного університету відбулася тематична панель на тему «Яке майбутнє свинарства в Україні»

26 квітня у Школі аграрного лідера Херсонського державного аграрного університету відбулася тематична панель на тему «Яке майбутнє свинарства в Україні», спікером якої був голова фермерського господарства «Екофарм», кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри генетики та розведення с.г. тварин ім. В.П.Коваленко ХДАУ, науковий консультант з питань свинарства Лісний Віктор Анатолійович.

На початку зустрічі спікер зазначав, що свинарський бізнес - це важлива ніша для підприємця - початківця. Свине сало взагалі вважається національною продукцією, а м'ясо завжди на ринку м’ясної продукції користується великою популярністю: в міру жирне і калорійне, дешевше яловичини, містить корисні речовини для людського організму. Висока плодючість свиней дозволяє отримати приріст в 1,5 тонни живої маси. За півроку при інтенсивному годуванні свині можуть досягти маси в 100-110 кілограм.

Тому, як зазначив спікер, свинарство в Україні є однієюз найбільш перспективних галузей сільського господарства, прибутковим за умови дотримання виробником ключових складових ефективного виробництва.

По - перше, це знання кон’юнктури ринку та врахування коливання ціни на продукцію та корми. Визначення «точки» ціни, яка є оптимальною для продажу. Так, якщо ви хочете мати «м’ясний молодняк», запевняє В. Лісний, забій повинен бути не пізніше 180 днів.

По – друге, це дотримання технологій утримання тварин. Головний принцип – тварина повинна почувати себе комфортно, а не боротися за своє виживання.

Третє - правильне, повноцінне і збалансоване годування свиней- запорукаотримання хороших результатів, що визначають результативність вирощування тварин. Раніше свиней у приватних господарствах вирощували переважно для власних потреб і відгодовували доступними кормами. Це впливало і на терміни досягнення забійної кондиції - 10, іноді 12 місяців. Але,якщо раніше господарі особливо не рахували витрати на відгодівлю свиней, то зараз це питання стоїть гостро. Тому, годування свиней комбікормом є найбільш зручним, практичним, ефективним способом. Не менш важливим є врахування виду кормів в залежності від фізіологічної потреби у тварини в протеїнах, мінералах відповідно віку, фізіологічного стануі продуктивності тварин.

Четверте, - це здоров’я тварин. Лісний В.А. зазначив, що захворюваність свиней є одним із факторів ризику, через який інвестори не бажають вкладати кошти в цей бізнес. Щоб зменшити вірогідність поширення хвороб, треба покращувати технологічні умови – зменшити протяги, загазованість і вологість у приміщенні, тримати в чистоті годівниці, не допускати переохолоджень чи, навпаки, уникати спеки, мокрої і брудної підлоги.

П’яте - ефективний менеджмент. Як зазначив спікер, досягти успіху у справі можна тільки шляхом професіонального розуміння того, чим займаєшся. Тому, галузь потребує кваліфікованих спеціалістів та робітників. У господарствах, де добре усвідомлюють усі переваги інтенсивних технологій, впроваджують досягнення науки і техніки, комплексно враховують усі зазначені вище фактори, що впливають на ефективність виробництва, свинарство стане прибутковим бізнесом. Крім того, одним із шляхів збільшення прибутків у свинарстві є введення спеціалізованого виробництва: відгодовування свині чи отримання молодняку у репродукторних господарствах.

І нарешті, шосте - генетика, яка є вирішальною під час формування раціону годівлі, знехтування якою визначається втратою коштів.

Наприкінці зустрічі Лісний В.А. визначив, що в Україні у свинарства є успішне майбутнє, і, незважаючи на численність ризиків, та фінансових витрат, галузь може бути прибутковою з рентабельністю 40 - 150%. Якісна українська свинина повинна зайняти стійкі позиції на вітчизняному та зовнішніх ринках.

Автор: Прес-центр ХДАУ Нікітенко Катерина