ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

 

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Вітаємо переможців конкурсу «Мій чарівний ЗооСвіт»!

За ініціативи кафедри ветеринарії, гігієни та розведення тварин імені В.П. Коваленка та підтримки керівництва університету було проведено конкурс «Мій чарівний ЗооСвіт» для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти.

Детальніше...

Міжнародна співпраця викладачів кафедри ботаніки та захисту рослин

24 квітня 2024 р. у Кизилординській області республіки Казахстан традиційно стартувала посівна кампанія рису, урочисте відкриття якої відбулося на Дні поля за участі керівництва регіону, представників Парламенту РК, Міністерства водних ресурсів та іригації, наукових установ, компаній виробників засобів захисту рослин і сільськогосподарської техніки та провідних рисосійних господарств.

Детальніше...

Програма стипендій «Надія»

Посольство Франції в Україні у співпраці з французькою мережею інженерних шкіл CDEFI оголошує конкурс на отримання стипендій у рамках програми «НАДІЯ». Це програма, присвячена науковим дослідженням, спрямованим на зміцнення університетських та наукових зв’язків між нашими країнами.

Детальніше...

1-й семінар з формування національного консенсусу щодо відкритої науки

30 квітня 2024 р. (15.00 – 17.00, за Києвом) в рамках проєкту Програми Еразмус+ Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти» / Erasmus+ CBHE Strand 3 / відбудеться 1-й семінар з формування національного консенсусу щодо відкритої науки.

Детальніше...

Участь студентів у тренінгу від Академії Політичного Лідерства

Здобувачі ХДАЕУ та інших навчальних закладів м.Херсона пройшли триденне навчання в Академії Політичного Лідерства від Міжнародного республіканського інституту (IRI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), яке нещодавно відбулося в м.Одеса.

 

Детальніше...

Засідання АКК

25 квітня відбулось планове засідання комісії з оцінки корупційних ризиків, де було розглянуто п’ять питань порядку денного.

 

 

Детальніше...

«Приєднуйся до потужної команди ХДАЕУ!» Профорієнтаційні зустрічі викладачів економічного факультету

У комунальному закладі «Ліцей нових технологій навчання Кропивницької міської ради» 24 квітня 2024 року доцент кафедри соціальних та поведінкових наук ХДАЕУ Олена Шаумян провела профорієнтаційну зустріч із старшокласниками, ознайомивши їх із спеціальностями ХДАЕУ.

Детальніше...

Четвертий день конкурсу англійської мови ENGLISHLANGUAGEQUEST від Херсонського державного аграрно-економічного університету

Конкурс ENGLISHLANGUAGEQUEST, організований викладачами іноземних мов кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук ХДАЕУ «перейшов екватор». Сьогоднішні детективи смаків занурилися у пошуки кулінарних шедеврів англомовних країн. Їхнім завданням було розгадати таємниці фотографій, визначити традиційні страви та описати одну з них, розкриваючи її секрети.

Детальніше...

Вибір дисциплін вільного вибору – реалізація індивідуальної освітньої траєкторії

23 квітня 2024 року у on-line форматі на кафедрі підприємництва, обліку та фінансів пройшли кураторські години зі здобувачами всіх рівнів навчання щодо обрання Дисциплін вільного вибору на 2024-2025 н.р.

Детальніше...

Міжнародна науково-практична конференція «Підприємництво, облік та фінанси: сучасний стан й перспективи повоєнного відродження»

24 квітня 2024 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Підприємництво, облік та фінанси: сучасний стан й перспективи повоєнного відродження», організована кафедрою підприємництва, обліку та фінансів ХДАЕУ.

Детальніше...

Академія політичного лідерства

12-14 квітня відбулася подія для молодих лідерів і спеціалістів з різних сфер - навчальний захід в "Академії політичного лідерства", організований за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) від Міжнародного республіканського інституту (IRI).

Детальніше...

Підсумки роботи IІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Сучасний стан та потенціал розвитку індустрії гостинності в Україні»

23 квітня кафедрою готельно-ресторанного та туристичного бізнесу ХДАЕУ було проведено IІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасний стан та потенціал розвитку індустрії гостинності в Україні».

Детальніше...

 

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

Науково-практична конференція «Шапошниковські читання - 2015»

На факультеті водного господарства, будівництва та землеустрою Херсонського ДАУ 15 травня 2015 р. відбулась студентська науково-практична конференція, присвячена засновнику факультету, професору Шапошникову Донату Григоровичу

Наукова конференція «Шапошниковські читання» проводена згідно рішення вченої ради факультету, щорічно  у другу декаду травня і приурочується до дня народження Д.Г.Шапошникова (13 травня 1903 р.).

Вперше «Шапошниковські читання» пройшли в 2013 р. – в рік 110-річниці від  дня народження Д.Г.Шапошникова. Особливістю конференції є те, що на ній розглядаються результати, що одержані студентами під час науково-технічного реального курсового проектування по професійним дисциплінам впродовж кожного навчального року.

В день народження професора Д.Г.Шапошникова 13.05.2015 р. на парадному вході в інженерний корпус ХДАУ, що збудований по його ініціативі і проекту, відкрита пам'ятна меморіальна дошка, що увіковічує пам'ять про діяльність видатного вченого-гідромеліоратора.

ШАПОШНИКОВ ДОНАТ ГРИГОРОВИЧ
(1903-1990 рр.)
Видатний вітчизняний вчений-гідромеліоратор; доктор технічних наук, професор, Заслужений працівник вищої школи України, Кавалер ордена Леніна, один із засновників галузі рисівництва в Україні, засновник гідромеліоративного факультету (1964 р.), кафедри с.-г. меліорацій (1950 р.) і проблемної лабораторії рисівництва в Херсонському СГІ (1962 р.) – нині науково-дослідна лабораторія екомоніторингу, перший декан гідромеліоративного факультету (1964-1969 рр.), завідувач кафедри с.-г. меліорацій  (1953-1972 рр.), засновник еколого-меліоративної наукової школи  в Херсонському СГІ (1953 р.). Під науковим керівництвом професора Д.Г.Шапошникова захистили кандидатські дисертації  8 аспірантів. Ім'я Донат в перекладі з грецької означає – попечитель, благодійник, вчитель – таким Донат Григорович був у житті і роботі.
Основний девіз професора Д.Г.Шапошникова «Лучшее – враг хорошего».

ОРГАНИЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ:
Яремко Ю.І. – декан факультету водного господарства, будівництва та землеустрою, д.е.н., доцент кафедри геодезії, картографії та землеустрою.
Морозов В.В. – завідувач кафедри ГІС-технологій в землеводокористуванні, к.с.-г.н., професор, (відповідальний за організацію конференції, модератор конференції, аспірант професора Д.Г.Шапошникова 1983р.).
Грановська Л.М. – д.е.н., професор, завідувач кафедри сільськогосподарських меліорацій та економіки природокористування.
Морозов О.В. - завідувач кафедри геодезії, картографії та землеустрою, д.с.-г.н., професор.
Кузьменко В.Д. – доцент кафедри сільськогосподарських меліорацій та економіки природокористування, заступник декана з навчально-методичної  роботи. 
Корнбергер В.Г. – к.с.-г.н., помічник директора Інституту рису НААН.
Ладичук Д.О. -  доцент кафедри ГІС-технологій в землеводоко­ристу­ванні, к.с.-г.н., доцент (заступник відповідального за організацію конференції).
Безніцька Н.В. –  асистент кафедри ГІС-технологій в землеводоко­ристу­ванні  (координатор конференції).
Ченіна Н.О. – аспірант, відповідальний секретар конференції.

ОСНОВНІ ТЕМАТИЧНІ НАПРЯМИ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

  • комплексні меліорації ландшафтів сухостепової зони України
  • управління водними і земельними ресурсами із застосуванням

     ГІС-технологій;
- вдосконалення рисових зрошувальних систем і технологій вирощування рису.

Робочі мови конференції – українська, російська, англійська.

Для участі в конференції необхідно до 16 год. 14.05.2015 р. надіслати тези доповіді за адресою:
73006 м. Херсон,  вул. Рози Люксембург, 23, кафедра ГІС-технологій в землеводокористуванні – координатору конференції  - Безніцькій Наталії Валеріївні Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

В основі доповідей студентів матеріали реальних курсових проектів, що виконані студентами з навчальних дисциплін «Ландшафтні меліорації», «Управління водними і земельними ресурсами на базі ГІС-технологій». Керівниками доповідей студентів є викладачі кафедри ГІС-технологій в землеводокористуванні, а також керівники їх магістерських робіт.
Вступне слово: Морозов В.В. -  професор «Сучасний розвиток еколого-меліоративної наукової школи, заснованої професором Шапошниковим Д.Г.».

Теми доповідей бакалаврів


Керімов Є. Проект комплексної меліорації ландшафту на території Совєтського р-ну (Крим).

Шахова М. Проект комплексної меліорації ландшафту на території
Павлівської сільської ради Генічеського р-ну Херсонської обл.

Ліхобабін В. Проект меліорації ландшафту на території Антонівської сільської ради Скадовського р-ну Херсонської обл.

Гаврилова Ю Проект меліорації ландшафту на території Радянської сільської ради Білозерського р-ну Херсонської обл.

Кошова Т. Проект меліорації ландшафту на території Кіровської сільської ради Бериславського р-ну Херсонської обл.

Ликов В. Проект меліорації ландшафту на території Чорноморської сільської ради Голопристанського р-ну Херсонської обл.

Санніков О. Проект меліорації ландшафту на території Цюрупинського р-ну Херсонської обл.

Теми доповідей магістрантів


Тараненко М.П. Аналіз існуючої системи і ефективність роботи водопостачання
с. Жовтневе Дніпровського р-ну м. Херсона.

Балашова В.В. Управління водними і земельними ресурсами в Голопристанському
р-ні Херсонської обл

Золотарьов М.О. Управління землеводокористуванням на території Станіславської сільської ради (Херсонська обл.).

Музика О.С. Управління землеводокористуванням у фермерському господарстві «Іврис» В.Лепетиського р-ну, Херсонської обл.

Шульга О.В. Управління землеводокористуванням в Каланчакському р-ні Херсонської обл.

Шпортун Н.Д. Управління водними і земельними ресурсами у фермерському господарстві «Феодосійське» (Крим).

Чайковська І.Г. Управління землеводокористуванням при використанні краплинного зрошення в Цюрупинському р-ні Херсонської обл.

Землянська Д.П. Управління землеводокористуванням при відновленні зрошення в Білозерському р-ні Херсонської обл.

Вознесенський А.С. Управління землеводокористуванням із впровадження краплинного зрошення на території Радянської сільської ради, Херсонської обл.

Пустовіт К.П. Використання дренажно-скидних вод рисової зрошувальної системи (Інститут рису НААН).

Гекало О.О. Проект використання води з вертикального дренажу в ДПДГ (Інститут рису НААН).

Трубочистова І.В. Оцінка стану земельних і водних ресурсів в Скадовському р-ні Херсонської обл.

Луценко Р.С. Оцінка стану земельних і водних ресурсів в Бериславському р-ні Херсонської обл.

ВИДАННЯ МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЇ
Тези доповідей будуть опубліковані у збірнику матеріалів студентської науково-практичної конференції «Шапошниковські читання – 2015 (3)». 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ТЕЗ
1. В тезах стисло описуються результати реального проектування і висновки.
2. Матеріали повинні бути підготовлені за допомогою редактора MS  Word. Аркуш формату А4. Поля: ліве – 3 см, праве, нижнє, верхнє - 2 см. Шрифт Arial, кегль – 14, інтервал – 1,0 пт.
3. Обсяг тез не повинен перевищувати 1 повну сторінку, включаючи рисунки і таблиці (рисунки подаються окремим файлом).
4. Електронний варіант тез передати до 19.05.2015 р. асистенту Безніцькій Н.В.

В конференції взяли участь студенти 4 і 5 курсу факультету водного господарства, будівництва та землеустрою, викладачі і аспіранти. З доповідями виступили 10 магістрантів і 6 бакалаврів.
Оргкомітетом виділені кращі доповіді: Ліхобабіна Владислава і Шахової Марії – бакалаври, а також Землянської Дар'ї - магістр.
Відповідальний за організацію конференції – професор Морозов В.В.


Реєстрація учасників конференції

Вступне слово професора Морозова В.В. «Сучасний розвиток еколого-меліоративної наукової школи, заснованої професором Шапошниковим Д.Г.».

В роботі конференції прийняв активну участь к.с.-г.н., помічник директора Інституту рису НААН – Корнбергер Володимир Глібович.

Учасники студентської наукової конференції – магістри 5 курсу ФВГБЗ

Презентація докладу студентом 4 курсу Ліхобабіним Владиславом

Учасники конференції – студенти 4 курсу, спеціальності «Гідромеліорація»  ФВГБЗ