ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Засідання наукового гуртка «Англійська мова в міжкультурній комунікації»

8 березня весь світ святкує Міжнародний жіночий день, який також називають Днем боротьби за жіночі права. Ця визначна дата дозволяє оцінити та відзначити досягнення представниць прекрасної статі у різних сферах людської діяльності.

 

Засідання гуртка розпочалося з цитати Анджеліни Джолі: “You must understand who you are. Who you are apart from your family or the partner you are in a relationship with. Understand who you are in this world and what you need to feel content without other people. I believe this is the most important thing in life. Find a sense of your own ‘self’. And when you do, you will be able to do anything you desire” («Ви повинні зрозуміти, хто ви. Хто ви окремо від своєї родини або чоловіка, з яким перебуваєте у стосунках. Зрозумійте, хто ви в цьому світі і що вам потрібно для того, щоб відчувати себе добре без інших людей. Мені здається, це найважливіша річ у житті. Знайдіть почуття власного «Я». А коли знайдете – ви зможете зробити все, що побажаєте»).

5 березня 2025 року доцентка кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Юлія Главацька ознайомила здобувачів вищої освіти ХДАЕУ з правилами успіху видатних жінок світу, серед яких Леді Гага, Анджеліна Джолі, Муніба Мазарі та Малала Юсуфзай.

Основна теза зустрічі криється в тому, що для найуспішніших жінок на планеті робота – це можливість змінити життя якомога більшої кількості людей. Мета є рушійною силою більшої частини того, що вони роблять. Внаслідок цього, лояльність і відданість, яку вони можуть викликати у тих, кого ведуть, знаходиться на абсолютно іншому рівні.

Успіх відомої американської співачки, авторки-виконавиці, музичної продюсерки, кінопродюсерки, бізнесвумен Леді Гага полягає в її філантропії та пропаганді як гордої феміністки. Співачка відкрито висловлюється на підтримку прав жінок, законів про свободу вибору, проблему сексуального насильства.

 

Муніба Мазари – пакистанська активістка, телеведуча, художниця, модель, співачка та мотиваційна спікерка вважає, що “Success is not how well people know you, success is how well you know yourself!” («Успіх — це не те, наскільки добре люди знають вас, а те, наскільки добре ви знаєте себе!»).

 

Здобувачі були захоплені історією життя та боротьби Малали Юсуфзай – пакистанської активістки в сфері освіти, режисерки фільмів, а також лауреатки Нобелівської премії миру 2014 року, яку вона отримала у віці 17 років. Вона є наймолодшою лауреаткою Нобелівської премії в історії людства. Головний меседж Малали полягає в тому, що незалежно від перешкод – чи то економічних, культурних, соціальних – кожен має право на якісну освіту як на людське право: Educationiseducation. We should learn everything and then choose which path to follow”(«Освіта залишається освітою. Ми повинні вивчити все, а потім обрати, яким шляхом йти»).

 

Наприкінці засідання наукового гуртка здобувачі поділилися власними враженнями та життєвим досвідом щодо відомих жінок України та їхніми правилами успіху.

 

Автор – доцентка кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Юлія Главацька (05.03.2025)