ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

“Book-lovers form India”: засідання наукового гуртка, присвячене Міжнародному Дню книгодарування


14 лютого у світі відзначають не лише День усіх закоханих. У 2012 році, за ініціативи американської книжкової блогерки Еммі Бродмур, засновниці порталу дитячої книжки “Delightful Children’s Books”, було започатковано День книгодарування, метою якого є популяризація читання й розширення доступу до книжок. Україна долучилася до цього свята у 2018 році, приєднавшись до міжнародної традиції дарування книжок 14 лютого і сприяння інтересу до художньої літератури.

З нагоди Дня книгодарування доцент кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Г. Матусяк провела засідання наукового гуртка «Англійська мова в міжкультурній комунікації», темою якого стала любов до читання та його важливість для вивчення іноземних мов. Віртуальною гостею зустрічі стала філологиня Антоніна Кудіна, яка народилася в Херсоні, але вже понад 17 років мешкає в Індії разом із родиною, у якій кожен є нестямно закоханим у книжки.

Г. Матусяк ознайомила гуртківців із цікавими фактами життя Антоніни та її сім’ї, що пов’язані з книжками. Зокрема, здобувачі дізналися, як прищепити в дитинстві любов до читання й плекати інтерес до художньої літератури впродовж усього життя; про те, де можна купити книжки в Мумбаї і як виглядає типова книгарня в Індії; про літературні вподобання Антоніни, її чоловіка та дітей; про родинні ритуали й традиції, спрямовані на заохочення до подорожей світами, створеними письменницькою уявою.

Найбільший інтерес у слухачів викликала родинна традиція “blind date with a book”, що полягає в тому, щоб купити загорнуту книжку, на якій лише в загальних рисах вказана її характеристика. Така «гра наосліп» дозволяє зберегти інтригу, підтримує емоційну напругу до моменту розгортання, але ніколи не розчаровує! На «побачення з книжкою» Антоніна ходить з дітьми, найчастіше з найстаршою – шістнадцятирічною Адріаною. Приємним бонусом на таких побаченнях із книгами слугують солодощі й кава, що додають святкової атмосфери перебуванню в книгарні.

Антоніна веде свій блог «Книжкові мандрівки», з якого можна довідатися про її читацькі інтереси, а також ознайомитися з рецензіями на художні твори. Важливим є те, що переважна більшість книжок, який читає наша землячка, – це література англійською мовою. Антоніна наголошує, що кожен, хто хоче досконало володіти іноземною мовою, повинен якнайбільше читати, бо ця звичка дозволяє суттєво збагачувати словниковий запас, розвивати мовну інтуїцію та покращувати культуру спілкування.

Сьогоднішнє засідання наукового гуртка додало нових акцентів до свята, яке відзначають 14 лютого, і, можливо, надихнуло когось зі здобувачів на книжковий подарунок для найдорожчої людини. Родина Антоніни Кудіної є чудовим зразком того, як виховувати любов до читання і прикрашати дозвілля цікавими та корисними традиціями. Сподіваємося, що після знайомства з нашою індійською землячкою серед здобувачів ХДАЕУ побільшає тих, хто відзначатиме Міжнародний день книгодарування.

Автор: Матусяк Г. І. (14.02.25)