ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

НАУКА

Основні принципи академічної доброчесності як основа створення конкурентоздатних академічних текстів

 

3 березня було проведено ZOOM захід, який ініціювали Наукова бібліотека і кафедра готельно-ресторанного та туристичного бізнесу, Херсонського державного аграрно-економічного університету, а саме доцент, кандидат економічних наук Бойко Вікторія Олександрівна, гарант ОП «Туризм і рекреація». У зустрічі взяли участь здобувачі вищої освіти спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242 «Туризм». На лекції було зосереджено увагу на ключових аспектах написання кваліфікаційної роботи, оскільки правильний розподіл обсягу роботи за розділами є критично важливим для успішної атестації. Студентам нагадали про необхідність використання актуальної літератури, що допоможе поглибити розуміння теми та дослідження. Розглянули основні принципи дотримання академічної доброчесності: посилання на джерела інформації у разі використання ідей, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право; надання достовірної інформації про результати досліджень і власну навчальну, наукову чи творчу діяльності; самостійне виконання завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання. Під час заходу було наголошено, що порушеннями академічної доброчесності вважаються: академічний плагіат, фабрикація, обман, списування та хабарництво.

 

 

 

У ХДАЕУ визначено чітку та зрозумілу політику, стандарти і процедури академічної доброчесності, які регулюються Кодексом академічної доброчесності (http://surl.li/mtuxw), Положенням про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин (http://surl.li/mtuwz), Положенням про порядок перевірки наукових, навчально-наукових, навчально-методичних матеріалів на наявність плагіату (http://surl.li/mtuxm), Положенням про Комісії з академічної доброчесності і університетську Комісію з етики та управління конфліктами (http://surl.li/mtuwg). Впровадження принципів академічної доброчесності – це питання підняття якості вищої освіти та репутації ЗВО, підвищення його рейтингу та конкурентоспроможності випускників, визнання дипломів на європейському та світовому рівнях. У ХДАЕУ навчально-методичні та наукові роботи НПП, докторантів та здобувачів вищої освіти всіх рівнів вищої освіти підлягають обов’язковій перевірці на наявність ознак академічного плагіату за допомогою системи StrikePlagiarism.

За порушення принципів академічної доброчесності здобувачі вищої освіти можуть бути притягнені до академічної відповідальності: повторне проходження оцінювання (контрольна робота, іспит, залік тощо); повторне проходження освітньої компоненти ОП; відрахування з університету; позбавлення академічної стипендії; позбавлення наданих пільг з оплати навчання.

У результаті анонімного опитування більшість респондентів (80-90%) повідомили про обізнаність на високому рівні з поняттями «академічна порядність», «академічний плагіат», правилами цитування наукової інформації, наслідками порушення академічної порядності, технологічними рішеннями перевірки наукових текстів на плагіат, а також відзначили готовність дотримуватися всіх принципів академічної порядності надалі.

За підсумками зустрічі, викладачі надали поради здобувачам вищої освіти щодо дотримання культури академічної доброчесності на високому рівні.

 

Автор: в.о. директора НБ ХДАЕУ, заввідділом Світлана ЛЮБИМЕНКО