Книжкова виставка «Боротьба за свідомість»
В рамках освітньо-патріотичного проєкту «Боротьба за свідомість» до Наукової бібліотеки ХДАЕУ надійшла унікальна колекція книг від Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців.
Ще наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття науковці отримали доступ до розсекречених матеріалів та розпочали системну роботу щодо дослідження злочинів комуністичного тоталітарного режиму, у тому числі Голодомору-геноциду українців 1932–1933 рр. За результатами цих досліджень проводяться міжнародні конференції, круглі столи, готуються наукові праці.
На книжковій виставці представлені матеріали міжнародних конференцій, круглих столів, конгресів, присвячених питанням тоталітарних режимів та їх наслідків для суспільства, Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. та масовим штучним голодів 1921-1923, 1946-1947 рр. в Україні. Так, у науковому збірнику «Геноцид української нації 1932-1933» зібрано міжнародно-правові акти, законодавство України, матеріали досудових розслідувань. У збірнику вперше публікуються матеріали кримінальної справи № 475 щодо організаторів Голодомору-геноциду українців і комплексні судові експертизи проведені Службою безпеки у 2019-2022 роках. Масштаби, наслідки Голодомору-геноциду українців 1932-1933 рр. і масових штучних голодів 1921-1923, 1946-1947 рр. розкрито у книзі «Судові експертизи: матеріали кримінального провадження щодо геноциду українців 1932-1933 рр.». Основу збірника «Диктатори ХХ-ХХІ століть: тоталітарні режими та наслідки для суспільства» склали виступи учасників Міжнародної наукової конференції (22 листопада 2022 р., Київ), які досліджують злочини, вчинені диктаторами ХХ-ХХІ століть, розкривають причини та наслідки Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. і геноциду українців 2022 р.
Серед презентованих видань – збірники публіцистичних науковців Валентина Кожевникова («Народ без еліти - як без батьків діти», «Українці, нас знищують…»), Володимира Сергійчука («В обороні української правди», «Три документи вічної ганьби, або Як тепер подають булочку») про національну ідентичність українського народу, внесок українців у розвиток світової науки і культури. Цікавим є двотомне видання «ОУН на Донеччині», в якому представлені документи і матеріали з історії діяльності підпілля Організації Українських Націоналістів, Товариства «Просвіта» та інших українських організацій на Донеччині.
Історична правда – це сьогодні наша найпотужніша сила, яка зможе зупинити російську інформаційну пропаганду. Усі представлені видання є особливо цінними та потрібними і тепер усі охочі матимуть доступ до архівних документів спецслужб, які донедавна були недоступними для широкого кола дослідників та громадськості.
Автор: Наукова бібліотека ХДАЕУ