ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Russian Turkish

Круглий стіл «Сучасні проблеми у сфері захисту і карантину рослин»

19 квітня 2019 року на кафедрі ботаніки та захисту рослин агрономічного факультету за підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP під керівництвом доктора с.-г. наук, професора, проректора з наукової роботи та міжнародної діяльності Аверчева О.В. відбулось засідання круглого столу на тему «Сучасні проблеми у сфері захисту і карантину рослин».

 

Захід відкрила доктор с.-г. наук, професор, в.о. завідувача кафедри ботаніки та захисту рослин Марковська О.Є., яка ознайомила присутніх з особливостями підготовки фахівців за спеціальністю 202 «Захист і карантин рослин», їх конкурентними перевагами на ринку праці та перспективами успішної кар’єри.

 

Вступне слово доктора с.-г. наук, професора, в.о. завідувача кафедри ботаніки та захисту рослин Марковської О.Є.

У роботі круглого столу прийняли участь представники управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Херсонської обласної фітосанітарної лабораторії, Інституту зрошуваного землеробства НААН, Інституту рису НААН, Південно-Української філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, компанії «BASF», господарств регіону, викладачі кафедри ботаніки та захисту рослин ДВНЗ «Херсонський державний аграрний університет», аспіранти, здобувачі вищої освіти агрономічного факультету, члени студентського наукового гуртка «Захист і карантин рослин».

 

Теми виступів учасників заходу були різноплановими і стосувалися всіх сфер захисту і карантину рослин: державного контролю, освітньої, наукової, виробничої та комерційної діяльності. Присутні ознайомились з навчально-методичним забезпеченням спеціальності 202 «Захист і карантин рослин», загальними засадами роботи управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, новими можливостями Херсонської обласної фітосанітарної лабораторії, актуальними питаннями фітосанітарного контролю у сфері насінництва рису, сучасними конструктивними та техніко-технологічними рішеннями для ефективного застосування пестицидів при обприскуванні, новітніми рішеннями в системі захисту рослин від  компанії «BASF», перспективами наукових досліджень у захисті рослин, методиками обліків та спостережень у системі фітосанітарного моніторингу посівів, особливостями захисту рослин від шкідливих організмів в умовах виробництва та застосування біопрепаратів і мікроелементів у технологіях вирощування сільськогосподарських культур.

 

Виступ декана агрономічного факультету, кандидата с.-г. наук, доцента Мринського І.М.

 

Виступ головного спеціаліста відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, кандидата с.-г. наук, доцента Чернишової Є.О.

 

Виступ доктора економічних наук, директора Інституту рису НААН Дудченка В.В.

 

Виступ завідувача відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу Херсонської обласної фітосанітарної лабораторії Солодухіна Р.С.

 

Виступ менеджера з регіонального маркетингу компанії «BASF», кандидата с.-г. наук Черниченка М.І.

 

Виступ кандидата с.-г. наук, завідувача відділу агротехнологій Інституту зрошуваного землеробства НААН Заєць С.О.

 

Виступ кандидата с.-г. наук, провідного наукового співробітника відділу селекції Інституту зрошуваного землеробства НААН Тищенко О.Д.

 

Виступ агронома ПП «Криниця» Стеценко І.І.

 

Виступ наукового співробітника відділу агротехнологій Інституту зрошуваного землеробства НААН Фундират К.С.

 

Виступ кандидата с.-г. наук, доцента кафедри ботаніки та захисту рослин Онищенка С.О.

Під час засідання круглого столу було обговорено широкий перелік актуальних питань із захисту і карантину рослин, окреслено пріоритетні напрями та можливі варіанти їх вирішення.

Дякуємо за активну участь у роботі круглого столу та сподіваємось на подальшу творчу співпрацю!

Автор: Макуха О.В.