
Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету
Співробітники ХДАЕУ долучилися до демонстрації кабінетів надавачів освітніх послуг у системі «Обрій»

29 травня 2026 року адміністрація та співробітники Херсонського державного аграрно-економічного університету взяли участь в онлайн-заході, присвяченому демонстрації кабінетів надавачів освітніх послуг у системі «Обрій».
Детальніше...Архітектура і пластичне мистецтво: точки професійного перетину

Весна на факультеті архітектури та будівництва цього року була плідною на цікаві заходи.
Детальніше...
Горизонти Дорадництва розширюються

22 травня співробітники ННЦ «Інститут післядипломної освіти та дорадництва» ХДАЕУ взяли участь у засіданні регіональної кваліфікаційної комісії при Департаменті розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної (військової) адміністрації, де успішно пройшли атестацію 25 кандидатів у сільськогосподарські дорадники та експерти-дорадники.
Детальніше...«Поза кадром: чому вчить кіно»: зустріч із режисером і медійником Устином Данчуком

26 травня 2026 за ініціативою кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук відбулася зустріч здобувачів і викладачів ХДАЕУ та школярів із журналістом, викладачем Першої Херсонської кіношколи, режисером і керівником відеопродакшну «Вгору» Устином Данчуком.
Детальніше...Здобувачка ХДАЕУ Вікторія ІсаєвА Бронзова Призерка Чемпіонату Європи з Грепплінгу!

Існує думка про те що якісна підготовка завжди призводить до високих результатів. Не стало виключенням й спортивна робота здобувачки другого року навчання спеціальності А7 Фізична культура і спорт — Вікторії Ісаєвої.
Детальніше...
Підсумки роботи VІІ Міжнародної науково-технічної конференції «Інтелектуальні конструкції та інноваційні будівельні матеріали»

28 травня 2026 року на базі ХДАЕУ було проведено VІІ Міжнародну науково-технічну конференцію «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ КОНСТРУКЦІЇ ТА ІННОВАЦІЙНІ БУДІВЕЛЬНІ МАТЕРІАЛИ», присвячену прогресивним технологіям, новим конструкціям, обстеженню, захисту, підсиленню і відновленню будівельно-архітектурного комплексу країни в умовах збройної агресії.
Детальніше...Вишиванка в слові й серці: представники ХДАЕУ долучилися до поетичного вечора

Культурні традиції мають унікальну здатність об’єднувати людей навіть у найскладніші часи. Представники ХДАЕУ долучилися до літературного вечора, організованого Управлінням молоді та спорту Кропивницької міської ради
Детальніше...Здобувачі ХДАЕУ гідно представили Херсонщину на Всеукраїнських змаганнях пліч-о-пліч з Футзалу!

Спортивне життя здобувачів ХДАЕУ майже ніколи не зупиняться й завжди наповнено яскравими фарбами!
Детальніше...
ІІІ Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Підприємництво, облік та фінанси: сучасний стан й перспективи повоєнного відродження»

27 травня 2026 року на базі кафедри підприємництва, обліку та фінансів економічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Підприємництво, облік та фінанси: сучасний стан й перспективи повоєнного відродження».
Детальніше...
Здобутки молодих вчених і здобувачів вищої освіти ОПП «Водні біоресурси та аквакультура» у Всеукраїнському конкурсі есе «Ген мій − Українець» за підтримки Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України.

У період з 11 березня по 27 травня 2026 року здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники кафедри водних біоресурсів та аквакультури взяли участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Ген мій – Українець», який об’єднав талановиту молодь і молодих учених з різних регіонів України навколо ідеї національної ідентичності, патріотизму та збереження українських цінностей.
Детальніше...Зустріч здобувачів освіти з представниками професійної галузі

27 травня здобувачі вищої освіти 1–4 курсів бакалаврату кафедри землеустрою, геодезії та кадастру факультету архітектури та будівництва Херсонського державного аграрно-економічного університету взяли участь у другій зустрічі з представниками професійної спільноти — Масем Андрієм Юліановичем та Владовим Віталієм Івановичем.
Детальніше...Практикоорієнтованість здобувачів вищої освіти за ОПП Водні біоресурси та аквакультура: основа професійного розвитку

На Факультеті Рибного господарства та природокористування відповідно до графіку освітнього процесу за спеціальністю Водні біоресурси та аквакультура відбувається навчальна та практика для здобувачів першого (бакалаврського) рівня та навчально-виробнича для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Детальніше...
Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету
Шановні друзі!
Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.
Студентам, що навчаються на умовах контракту!
До уваги авторів
Подати матеріал для сайту
Науково-практичний семінар "Сільськогосподарські бібліотеки Херсонського територіального об’єднання: інформаційно-бібліографічна діяльність, тенденції розвитку"
Згідно плану підвищення кваліфікації на базі наукової бібліотеки ХДАУ 15.11.2016 року пройшов науково-практичний семінар «Сільськогосподарські бібліотеки Херсонського територіального об’єднання: інформаційно-бібліографічна діяльність, тенденції розвитку».
Відкрив семінар проректор з наукової роботи професор М.І.Федорчук, який відзначив роботу наукової бібліотеки ХДАУ, привітав учасників та побажав плідної роботи.
Директор наукової бібліотеки Н.В.Анічкіна в своєму виступі-привітанні розкрила основні напрями корпоративної взаємодії сільськогосподарських бібліотек Херсонського територіального об’єднання та наголосила на перспективах співпраці.
Змістовною та цікавою була презентація книжкових пам’яток особливо цінного унікального фонду НБ ХДАУ «Збереження бібліотечно-інформаційних ресурсів – основа національної пам’яті українського народу», яку представила бібліотекар сектору книгозберігання та книгообміну Юдаєва Т.М.
Зав. інформаційно-бібліографічним відділом Братішевська С.М. в своїй доповіді-презентації «Наукова інформаційно-бібліографічна діяльність наукової бібліотеки ХДАУ» розкрила зміст та форми наукової, видавничої та інноваційної діяльності бібліотеки.
Про інноваційні підходи в організації інформаційно-бібліографічної діяльності сільськогосподарських бібліотек Херсонського територіального об’єднання розповіла бібліотекар-методист Копайгора А.І.
Свої презентації підготували також бібліотекарі Рижих О.П. (бібліотека Біосферного заповідника «Асканія-Нова»), Пілярська О.О. (бібліотека Інституту зрошуваного землеробства НААНУ, Оленіна Н.В. (бібліотека Інституту рису НААНУ).
Друга частина семінару пройшла у вигляді засідання круглого столу, де розглядалися наступні питання:
- Аналіз науково-аналітичного огляду звітів бібліотек за 2016 рік
- Регламентуюча документація Корпоративної бібліотечної системи Херсонського територіального об’єднання
- «Електронні ресурси КБС ХДАУ: нові підходи в каталогізації та запозиченні в ІРБІС-корпорації».
Для використання в роботі всім бібліотекам-учасницям корпорації надано оновлену та нову регламентуючу документацію Корпоративної бібліотечної системи Херсонського територіального об’єднання.



Автор: Анічкіна Наталія Василівна – Директор Наукової бібліотеки ХДАУ






















