ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Круглий стіл “Фітосанітарна безпека України” на кафедрі ботаніки та захисту рослин

3 грудня 2020 року на кафедрі ботаніки та захисту рослин агрономічного факультету відбувся круглий стіл на тему “Фітосанітарна безпека України”. Захід проведено в online-форматі на конференц-платформі Zoom.

У засіданні круглого столу прийняли участь представники управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, науковці Інституту зрошуваного землеробства та Інституту рису НААН України, викладачі кафедри захисту, генетики і селекції рослин Одеського державного аграрного університету.

Традиційно до заходу приєднались здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальностей 201 «Агрономія» та 202 «Захист і карантин рослин», здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня, що навчаються за освітньою програмою «Агрокебети», здобувачі ступеня доктора філософії, члени студентського наукового гуртка «Захист і карантин рослин» нашого університету. Крім того, до роботи круглого столу долучились студенти Одеського державного аграрного університету.

Спікерами круглого столу були провідні викладачі, вчені, спеціалісти у сфері захисту і карантину рослин: Марковська Олена Євгеніївна, д.с.-г.н., професор, в.о. завідувача кафедри ботаніки та захисту рослин, Мринський Іван Миколайович, к.с.-г.н., доцент, декан агрономічного факультету, Дудченко Володимир Вікторович, д.е.н., член-кореспондент НААН України за напрямом «Захист рослин», Коломієць Лариса Семенівна, начальник управління фітосанітарної безпеки, Чупріна Катерина Іванівна, начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин, Чернишова Євгенія Олегівна, к.с.-г.н., доцент, головний спеціаліст відділу контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Балан Галина Олександрівна, к.с.-г.н., доцент кафедри захисту, генетики і селекції рослин Одеського державного аграрного університету.

Під час круглого столу було висвітлено актуальні питання фітосанітарної безпеки країни, фітосанітарного стану посівів сільськогосподарських культур у рисових сівозмінах, методологічні основи аналізу фітосанітарного ризику, заходи попередження правопорушень у сільськогосподарському виробництві, приділено увагу особливостям розвитку, шкодочинності та регулюванню чисельності найбільш поширених шкідливих організмів Півдня України.

Круглий стіл завершився активним обговоренням висвітлених спікерами тем, що підтверджує їх актуальність, наукову та практичну значущість. Підводячи підсумки роботи круглого столу, можна із впевненістю стверджувати про необхідність проведення і в майбутньому подібних заходів, що дозволяють інтегрувати провідні досягнення наукових установ, закладів вищої освіти, органів державної виконавчої влади, суб’єктів господарювання.

Дякуємо всім учасникам круглого столу і сподіваємось на подальшу активну співпрацю!

 

 

 

 

 

 

Автор: Макуха О.В. (03.12.2020)