ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Не просто фінальний екзамен. Це – державний іспит.

Їм звичні ці коридори, абсолютно комфортно в цій, 88-й, аудиторії: десятки лекцій тут прослухали, не раз контрольні зрізи писали, екзамени складали. Тут проводили доволі складні тестування, тренінги, ділові дискусії, заняття в наукових гуртках, зустрічі з відомими фахівцями.

Однак для майбутніх магістрів денного та заочного відділень зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», здобувачів вищої освіти другого рівня економічного факультету ХДАУ – нинішній день сповнений особливого хвилювання. Адже це вже не просто фінальний екзамен. Це - державний іспит, який за сучасними визначенням доповнений ще одним не менш вагомим терміном, – комплексний іспит.

Перевірка глибини, системності знань та поінформованості, інтелектуально-управлінських здібностей, ґрунтовно дібрані в кожному білеті. Цікавитеся, скільки там запитань? Для кожного здобувача вищої освіти другого (магістерського) рівня - по 50 тестів і одному фінальному комплексному завданні.

Така цілком вмотивована вимогливість – своєрідний рентгенівський промінь, який чітко покаже: чому навчили викладачі, чому навчилися самі, чому навчили життєві реалії. Окрім того, це доказовий підсумок набутих знань, практичного досвіду протягом доволі тривалого часового проміжку: від бакалавра до магістра.

Важливо це для майбутніх магістрів навіть у психологічному сприйнятті, адже обрали абсолютно відкриту, публічну, відповідальну роботу. І до того ж вони вже давно, як кажуть у народі, люди «на видноті». Важлива й така деталь про нинішніх випускників: кожен із них (навіть тих, хто навчається на стаціонарі), вже давно працюють у різних сферах державного управління та міського самоврядування. Декотрі, хто раніше був тільки в бізнесово-підприємницьких структурах, нині обрав політичну діяльність, стали депутатами. Відтак цілком логічно, що ці знання для них сьогодні конче необхідні.

Про особливу відповідальність, значущість та престижність такого фаху в часи децентралізації та державотворення за європейськими вимірами наголошували у привітальних словах декан економічного факультету, доктор економічних наук Вікторія Григорівна Грановська та завідувач кафедри «Публічного управління та адміністрування», доктор економічних наук Лариса Олександрівна Потравка.

…У давні часи слово «екзамен» (звісно ж, із латини) спочатку означало – стрілку терезів, потім – випробування і вже потім – оцінка знань. Як засвідчила наша екзаменаційна комісія, нинішні претенденти на магістерські дипломи за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування», економічного факультету ХДАУ цей державний іспит склали на високому рівні.

Автор: Олена Вольська, доктор наук з державного управління, професор кафедри «Публічного управління та адміністрування» економічного факультету ХДАУ