Лекція від професіонала-практика для здобувачів спеціальностей «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство» та «Захист і карантин рослин»
Виробнича практика є завершальним етапом підготовки майбутніх фахівців. Програма та завдання практики спрямовані на закріплення та вдосконалення теоретичного матеріалу, який здобувачі отримали під час набуття фахових компетенцій. Такий вид навчальної діяльності передбачає отримання здобувачами достатнього обсягу практичних навичок для роботи в обраній галузі.
12 травня в рамках виробничої практики здобувачів спеціальностей 206 «Садово-паркове господарство», 205 «Лісове господарство», 202 «Захист і карантин рослин» було проведено гостьову лекцію до Міжнародного дня захисту рослин. Зустріч відбулася з к.с-г.н, головним фахівцем Державної установи «Херсонська фітосанітарна випробувальна лабораторія Держпродспоживслужби» Оленою Коковіхіною.
Учасники мали змогу дізнатися про важливі аспекти фітосанітарної безпеки, про методи контролю інвазійних шкодочинних фітофагів деревних насаджень урбанізованих територій та лісових екосистем. Лектор наголосила на важливості дослідження інвазійних шкідників та захисту рослин не тільки для розвитку сільського господарства, виробництва якісних продуктів харчування та продукції рослинного походження, а також для збереження рослин в лісових та урбанізованих екосистемах.
Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин, щоб підвищити глобальну обізнаність населення про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод на планеті, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та прискорити економічний розвиток. Цього року День здоров’я рослин відзначається під гаслом «Здоров’я рослин для збереження довкілля». За оцінкою Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН до 40% сільськогосподарських культур щорічно гине через ураження хворобами та пошкодження шкідниками, що завдає збитків сільському господарству та позбавляє мільйони людей повноцінного харчування. Захист рослин від шкідників та хвороб з економічного погляду набагато ефективніший, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров’ям рослин.
Щиро дякуємо Олені Сергіївні Коковіхіній за актуальну та корисну лекцію в рамках проведення виробничої практики, яка допоможе здобувачам зазначених спеціальностей у майбутній професійній діяльності.