Про книги і довколокнижкове: виховний захід, присвячений Усесвітньому Дню книги та авторського права
23 квітня в усьому світі відзначають День книги та авторського права відповідно до рішення ЮНЕСКО від 15 листопада 1995 року. У цей день народилися відомі світові зірки художнього слова, новатори в літературі свого часу – Вільям Шекспір, Моріс Дрюон, Інка Гарсіласо де ла Вега, Мануель Мехіа Вальєхо, X. Лакснесс, Василь Земляк, Григір Тютюнник. З нагоди свята доцентка кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Галина Матусяк провела виховний захід для здобувачів 2 року навчання агрономічного факультету, метою якого була популяризація культури читання серед студентської молоді й поширення знань про знакові для України події, пов’язані з літературою.
Галина Матусяк ознайомила здобувачів із найважливішими заходами, які щороку відбуваються в різних містах нашої країни задля консолідації вітчизняного книжкового ринку, знайомства читачів із новинками української та зарубіжної літератури, організації творчих зустрічей із письменниками та спілкування книголюбів. Зокрема, особливу увагу приділено таким культурним подіям, як Львівський форму видавців, «Книжкова країна», «Книжковий арсенал», фестивалі «Meridian Czernowitz» і «Фронтера».
Здобувачі довідалися, які книжкові блоги допоможуть найкраще зорієнтуватися в сучасному літературному світі, для чого організовують книжкові клуби, чому паперова книга як культурний феномен не втрачає своєї актуальності, які українські видавництва користуються найбільшою довірою і популярністю серед читачів. Галина Матусяк навела цитати лауреатки Нобелівської премії з літератури Ольги Токарчук та авторки науково-популярного видання «Книжкова магія», професорки Оксфордського університету Емми Сміт про цінність читання і тяглість традиції книгодрукування.
Також здобувачам було запропоновано впізнати на фото найяскравіших представників української літератури й поділитися своїм досвідом читання творів сучасних авторів. Галина Матусяк схарактеризувала творчість і найвагоміші здобутки знакових українських авторів і підкреслила особливу цінність доробків письменників-комбатантів, які в художній формі фіксують власний досвід участі в бойових діях російсько-української війни. Зокрема, здобувачі отримали рекомендацію прочитати книгу Валерія Пузіка «Мисливці за щастям», у якій описано реальні події, пов’язані з деокупацією Херсонщини.
Наприкінці заходу здобувачі поділилися своїми враженнями про знайомство з цікавинками книжкового світу й акцентували важливість поширення інформації про тих, хто творить сучасну українську культуру, популяризує вітчизняну художню літературу закордоном і докладається до формування й розвитку національної ідентичності молодого покоління.
Автор: Г. Матусяк (23.04.2025)