ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Кафедра підприємництва, обліку та фінансів оновлює освітні програми відповідно до вимог чинного законодавства

07 квітня 2025 року на кафедрі підприємництва, обліку та фінансів відбулося робоче засідання щодо обговорення освітньо-професійних програм кафедри різних рівнів вищої освіти за участі науково-педагогічних працівників, гарантів освітніх програм та груп розробників.

У зв’язку зі змінами в переліку галузей знань і спеціальностей (Постанова КМУ від 29 квітня 2015 р. № 266 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2024 р. № 1021) учасниками заходу обговорено проєкти освітніх програм: ОПП «Облік і оподаткування» спеціальності D1 Облік і оподаткування галузі знань D Бізнес, адміністрування та право першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти; ОПП «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» спеціальності D2 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок галузі знань D Бізнес, адміністрування та право першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Окрему увагу було приділено Освітньо-науковій програмі «Економіка» спеціальності C1 Економіка галузі знань C «Соціальні науки, журналістика та інформація», яка реалізується на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти, що дозволило оцінити структурно-змістове наповнення програми, її відповідність сучасним викликам економічної науки та практики, а також наявність міждисциплінарних зв’язків із суміжними галузями знань. Акцент було зроблено на формуванні дослідницьких компетентностей, які сприяють підготовці фахівців, здатних здійснювати теоретичне та прикладне моделювання соціально-економічних процесів на макро- та мікрорівнях.

На засіданні також було розглянуто та обговорено ключові положення нових освітніх програм «Торгівля та підприємництво», розроблених за спеціальністю D7 Торгівля галузі знань D Бізнес, адміністрування та право для першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Основний акцент було зроблено на відповідності програм сучасним вимогам ринку праці, орієнтації на формування професійних компетентностей у сфері торгівлі, підприємницької діяльності, управління продажами та електронної комерції, адаптації змісту навчання до європейських освітніх стандартів та можливості міжнародної академічної мобільності здобувачів.

Кафедра підприємництва, обліку та фінансів продовжує активно працювати над удосконаленням змісту освітніх програм з метою підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти та їхньої адаптації до сучасних умов і викликів.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до обговорення проєктів ОП кафедри, які розміщено на сайті ХДАЕУ у розділі «Громадське обговорення освітніх програм» (https://numl.org/UcW), свої зауваження і пропозиції можете надсилати на електронні адреси гарантів ОП.