ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Міжнародна науково-практична конференція кафедри Теорії та методики фізичної культури і спорту

Згідно Плану НДР ХДАЕУ колективом кафедри теорії та методики фізичної культури та спорту проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Менеджмент та інформаційні технології в спортивно-оздоровчій та рекреаційній діяльності: теорія та практика», метою якою був обмін досвідом практичної роботи щодо впровадження інформаційних технологій та інновацій в освітній та тренувальний процес студентської молоді в сучасних умовах.

 

До науково-практичного заходу долучилися більше 170 учасників, серед яких представники 21 вітчизняних та 16 закордонних закладів вищої освіти та 10 спортивних установ та організацій, серед яких представники Херсонського, Тернопільського та Дніпропетровського обласних відділень Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України. Свої дослідження представили  науковці з провідних навчальних закладів Алжиру, Боснії та Герцеговини, Великобританії, Греції, Індії, Іраку, Канади, Оману, Румунії, Туреччини, Узбекистану, Чорногорії та Йорданії

 

 

В Міжнародній науково-практичної конференції взяли участь науковці, викладачі та здобувачі закладів вищої освіти та наукових установ, а також фахівці-практики з фізичного виховання, спорту та представники спортивних федерацій, серед яких 7 професорів, докторів наук; 56 кандидатів наук, 19 науково-педагогічних працівників, 3 практики та 25 здобувачів вищої освіти. На конференцію було подано 60 статей, які видано у збірнику матеріалів конференції.

 

  

 

 

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: в.о. ректора Херсонського державного аграрно-економічного  університету Вікторія ГРАНОВСЬКА, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності, доцент Сергій ЛАВРЕНКО, декан економічного факультету, доцент Наталія КИРИЧЕНКО, начальникХерсонського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Юрій КАН. Учасники конференції заслухали доповіді доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри теорії та методики спортивної підготовки Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту Володимира ПРИХОДЬКО, який розповів про шляхи покращення стану фізичної культури і спорту під час війни і повоєнного відновлення.

 

 

Доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Запорізького національного університету, академік Національної академії наук вищої освіти України, Заслужений тренер України Валерія ТИЩЕНКО поділилася досвідом щодо використання інноваційних технологій в спортивно-оздоровчій діяльності.  Доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, завідувач кафедри водних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України, академік Національної академії наук вищої освіти України Андрій ДЯЧЕНКО акцентував увагу на підготовці кваліфікованих спортсменів. Він показав як здійснювати моніторинг функціонального забезпечення спеціальної працездатності веслувальників на байдарках і каное 

 

 

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту доцент кафедри фізичного виховання та реабілітації Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Андрій ОГНИСТИЙ розкрив місце спортивного педагога у реалізації освітніх та соціальних проектів Міжнародного Олімпійського Комітету, що є важливим в рамках евроінтеграції українського суспільства та освітнього середовища.

Кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри фізичного виховання ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Євген КАРАБАНОВ довів перспективу роботи спортивного менеджера у підготовці тренувальних зборів у високогірних умовах, де можуть наші випускники реалізувати свої професійні здібності.

 

 

Цікавими були доповіді іноземних доповідачів, досвід яких може бути застосований викладачами кафедри теорії та методики фізичної культури та спорту при викладанні дисциплін професійного спрямування. Доктор  філософії з фізичної реабілітації, доцент кафедри фізичного виховання Університету Соран (Ірак) Шимал Х. ХАМАД ЧОМАНІЯ ознайомив з новаціями у реабілітації спортсменів та військовослужбовців показавши як застосовувати кінезіотейпування зв’язок гомілковостопного суглоба.

Доктор філософії з фізичного виховання, доцент кафедри фізичного виховання та спорту Центрального університету Пондічеррі (Індія) Суварна САНКАР, показала перспективи застосовувати дитячої легкої атлетики для просування позитивного молодіжного спорту, що є актуальним і в українських реаліях по залученню молоді до активних рухових дій та зменшенню гіподинамії.

 

 

Старший викладач Університету Східного Лондона Джеймс БІЛ сумісно з начальником науково-консультаційного відділу Самаркандського державного університету Фаррухом АХМЕДОВИМ ознайомили з результатами досліджень впливу фізичних вправ на студенток з Узбекистану.

Конференція викликала значний інтерес, як з боку практиків, так і з боку науковців. Організаційний комітет висловлює щиру подяку всім учасникам, керівництва закладу за активну участь у роботі конференції. Більшість учасників та гостей конференції висловили побажання проводити такі конференції традиційно з залученням інших спікерів та професіоналів-практиків!

 

Автори: Є. Стрикаленко, І. Скрипченко