Засідання наукового гуртка «Аграрний інноватор» кафедри рослинництва та агроінженерії
Інтродукція та селекція плодових культур є ключовими аспектами для сталого розвитку аграрного сектору в Україні, що потребує комплексного підходу та підтримки з боку держави, наукових установ і агровиробників.
Забезпечити зростаючий попит на органічні та екологічно чисті продукти здатні високоврожайні й стійкі до хвороб, шкідників та екстремальних умов сорти. Крім того, селекція нових сортів може підвищити конкурентоспроможність українських плодів на внутрішньому та зовнішньому ринках, що є важливим для розвитку аграрного сектору економіки.
До вивчення цих питань долучилися здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри рослинництва та агроінженерії на черговому засіданні наукового гуртка «Аграрний інноватор». Познайомити з досягненнями, планами та перспективами вітчизняної селекції малопоширених плодових культур запросили провідного фахівця Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, завідувачку відділом інтродукції та селекції малопоширених плодових, декоративних та ароматичних рослин Ольгу ГРАБОВЕЦЬКУ.
Пані Ольга презентувала учасникам заходу результати багаторічної роботи щодо інтродукції та створення нових сортів азиміни трилопатевої, унабі справжнього, мигдалю звичайного, хурми.
Учасники гуртка активно долучилися до обговорення питань інтродукції та поширення сортів та гібридів плодових культур, шукали причини та можливі шляхи вирішення питань якості та стандартизації садивного матеріалу, захисту прав авторів сортів та споживачів.
Впровадження у виробництво результатів вітчизняної селекції, поширення нових форм плодових культур є відкритим питання сьогодення, яке потребує вивчення і буде темою наступного засідання наукового гуртка.
Автор: Ірина СОКОЛОВСЬКА