NO-TILL на практиці: як технологія змінює ґрунт та боротьбу з бур'янами
Здобувачка 4 курсу заочної форми навчання Наталія РОМЕНСЬКА в рамках дисциплін «Землеробство» та «Агрохімія» які викладає старший викладач, PhD, Марії НІКІТЕНКО, провела індивідуальне дослідження, яке полягало у впровадженні технології No-till на невеликій присадибній ділянці. Метою її дослідження було вивчення впливу цієї технології на дослідити агрохімічні показники ґрунту та якість землі в цілому.
У процесі проведення дослідження було детально описано всі етапи впровадження технології ноу-тіл, серед яких основною було подрібнення рослинних решток та внесення диструкторів для прискорення їх розкладу, що дозволило зберегти природну структуру та підвищити рівень органічних залишків на поверхні. Ґрунт на дослідній ділянці спочатку мав суцільний щільний пласт, що ускладнювало його аерацію. Проте після проведення основних заходів було помітне поліпшення аерації ґрунту, що дозволило покращити структуру ґрунту та зменшити його ущільнення. В процесі впровадження сучасної технології здійснювала моніторинг окремих елементів, зокрема проводила дослідження рН ґрунту. Цей показник також змінювався залежно від обробітку ґрунту та внесення добрив.
Особливо важливим досягненням стало вирішення проблеми з поширенням бур'янів. Використання технології ноу-тіл сприяло зниженню їхньої активності, що підтвердило ефективність цієї методики у боротьбі з небажаною рослинністю.
Отже, в результаті дослідження були отримані бажані та заплановані результати, які підтвердили ефективність технології ноу-тіл у покращенні якості ґрунту та боротьбі з бур'янами.
Автор: Нікітенко М.П.