Гостьова лекція – діяльний метод навчання у сучасному світі освіти
Проведення гостьових лекцій стало доброю традицією в закладах вищої освіти. Такий формат сприяє зміцненню співпраці між освітніми установами, а також забезпечує ефективну комунікацію між науковцями та здобувачами вищої освіти.
04 березня 2025 року доцент кафедри технологій виробництва та переробки с.-г. продукції імені академіка В.Г. Пелиха Геннадій Каращук провів гостьову лекцію на тему «Фізико-технологічні та біохімічні властивості зерна і формування помольних партій» з дисципліни «Технологія виробництва борошна, круп і комбікорму» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 201 Агрономія у Миколаївському національному аграрному університеті.
Гостьову лекцію було проведено з використання платформи Zoom. Навчальний матеріал доповнювався цікавою, змістовною мультимедійною презентацією, що сприяло формуванню необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю здобувачів вищої освіти.
У ході лекції були розглянуті питання визначення фізико-технологічних та біохімічних властивостей зерна для формування помольних партій у виробництві борошна.
Лектор підкреслив, що бути інженером на сучасному підприємстві системи хлібопродуктів - це велика честь і відповідальність. І щоб управляти цим виробництвом потрібні глибокі знання прогресивних технологічних прийомів. Тому об'єктивна й достовірна оцінка фізико-технологічних і біохімічних властивостей зерна, його розмелоздатність має велике значення для правильної організації й ведення технологічного процесу на елеваторах, хлібоприймальних пунктах та борошномельних підприємствах.
Велику зацікавленість здобувачі вищої освіти проявили до розгляду методики визначення основних показників якості зерна, яку лектор показав за допомогою наглядного відеоматеріалу.
Гостьові лекції – це не просто добра традиція співпраці між закладами освіти, а й ефективний метод навчання, що виводить освіту на новий рівень.
Дякуємо науково-педагогічним працівникам кафедри виноградарства та плодоовочівництва Миколаївського національного аграрного університету за можливість проведення такої лекції та передачі здобувачам вищої освіти накопиченого в умовах лабораторного комплексу кафедри технологій виробництва та переробки с.-г. продукції імені академіка В.Г. Пелиха Херсонського державного аграрно-економічного університету практичного досвіду і сподіваємося на подальшу співпрацю!
Автор: доцент Геннадій КАРАЩУК