«Екологічне майбутнє агрономії: як ХДАЕУ відкриває нові горизонти органічного землеробства»
Кафедра землеробства Херсонського державного аграрно-економічного університету продовжує активно долучатися до популяризації та впровадження сучасних екологічно орієнтованих підходів у сільському господарстві. 25 лютого 2025 року в рамках Проєкту GRAINS – Greening Agrifood in Social Economy «Нові можливості зеленої трансформації для агровиробників» відбулася чергова лекція-тренінг на тему «Застосування допоміжних засобів при запровадженні органічного виробництва», в рамках якої фахівці-практики та вітчизняні науковці, чиїм вектором наукового пошуку є проблеми сучасного біологізованого та органічного землеробства, поділилися думками з приводу ефективності використання органічних засобів захисту рослин і допоміжних комерційних продуктів (ад’ювантів, феромонних пасток, плівкоутворювачів, прилипачів, ПАР тощо) в сучасних зональних технологіях вирощування с.-г. культур.
Особливу зацікавленість і подальшу дискусію викликала доповідь професора кафедри землеробства ХДАЕУ Олександра Жуйкова під час якої було презентовано здобутки сучасної вітчизняної аграрної науки, і зокрема наукової школи Херсонського державного аграрно-економічного університету, в сфері обґрунтування ефективності і регламентів застосування органічних препаратів.
Виступ науковця містив істотний масив інформації щодо використання органічних ЗЗР і допоміжних продуктів за вирощування основних польових культур південностепових агроценозів, а неабиякий інтерес аудиторії і жваве обговорення викликала інформація науковця стосовно «завтрашнього дня» органічного рослинництва: ним були презентовані результати останніх досліджень щодо науково-виробничої перевірки надсучасних препаратів-«фітотриггерів», які лише починають надходити до арсеналу агрономів-«органіків».
І наукова спільнота, і представники органічних сільгосппідприємств, і присутнє на заході студентство не залишилися осторонь проблем, що обговорювалися, і прийняли найактивнішу участь у жвавому обговоренні, а схвальні відгуки учасників «круглого столу» ще раз підтвердили той факт, що «органічна» наукова школа ХДАЕУ займає чільне місце і задає темп у дослідженнях цього перспективного і вкрай актуального напряму наукових досліджень.
Кафедра землеробства ХДАЕУ продовжуватиме активно брати участь у подібних ініціативах, спрямованих на розвиток сталого землеробства та підтримку агровиробників у їхніх зусиллях щодо переходу до органічного виробництва.
Автор – професор Олександр Аверчев