Синергія освіти, науки, бізнесу та комунікація з випускниками ОП 207 "Водні біоресурси та аквакультура" ХДАЕУ - Херсонський державний аграрно-економічний університет
На Факультеті Рибного господарства та природокористування відбувся захід за ОП 207 «Водні Біоресурси та аквакультура» галузь знань» 20 «Аграрні науки та продовольство». У відповідності до динамічного розвитку сучасних вимог, стандартів та запитів на ринку праці, в науковому просторі, на кафедрі Водні Біоресурси Та Аквакультура здійснюється моніторинг якості ОНП для всіх рівнів вищої освіти. Під час заходу обговорили рекомендації Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо якісного надання освітніх послуг здобувачам вищої освіти, можливості розвитку та удосконалення освітньої програми.
Під час дискусій, обговорень, виступів стейкхолдерів, потенційних роботодавців були зроблені акценти на євроінтеграції української аквакультури, важливості набуття практичного досвіду, компетентностей здобувачами вищої освіти, які надалі підсилять та підвищать рівень конкурентоспроможності.
Відбулась комунікація з випускниками кафедри ОП 207. Представляючи українську рибогосподарську галузь, вони удосконалюють набуті знання та навички на провідних підприємствах Німеччини, Норвегії, Молдови, Франції.
Здобувачі вищої освіти, які навчаються за ОП207 «Водні біоресурси та аквакультура» галузь знань 20 «Аграрні науки та продовольство», мали змогу задати питання запрошеним гостям та випускникам ОП. Обговорювали можливість грантових програм, стажувань, навчання за дуальною формою освіти. Можливі вектори розвитку та післявоєнного відновлення галузі в нашій країні.
Випускниця ОП 207 ПАНЧЕНКО Альфія розповіла та зробила наголос на актуальних аспектах використання міжнародного досвіду в галузі та важливості вмінню впровадження на практиці отриманих скилсів (Norge, Rørvik SGS Analytics Norway AS, Норвегія).
Людмила ЦУРКАН проодить навчання за дуальною формою освіти. Практична складова освіти відбувається на базі державного риборозплідника Нонненхорн, Баварія в якості учня-практиканта.
Змістовним та цікавим виступом відмітився випускник ОП 207 ХДАЕУ ПОСТИК Олександр. На сьогодні як голова селянсько-фермерського господарства "МОНТЕКС" (Молдова) спеціалізується на вирощуванні лососевих/осетрових. Працюють над виготовленням кормів в галузі аквакультури та для домашніх тварин. Провадить консультаційну роботу щодо технологічних питань для рибоводних господарств, по діагностиці захворювань, профілактики та лікування риб. Є учасником різних профільних програм за фінансової підтримки ЄС.
Олександр НОВОХАТКО (Кіровоградська область, «Catfish from Pavlysh») акцентував увагу на важливості питання національної безпеки країни, забезпеченні українців якісною продукцією аквакультури. Перспективах використання альтернативних джерел протеїну, зниженні тиску на екосистему.
Доєднались і європейські друзі-партнери, Patrice ASTRE (Франція), зробивши огляд перспектив інтеграції технологічних аспектів екологічно-безпечного спрямування виробництва продукції аквакультури органічного спрямування. Формування спільних грантових програм, проектних розробок та розвитку програм обміну Україна-Франція.
Дякуємо всім дотичним: представникам української галузі, а також випускникам ОП 207 та стейкхолдерам Німеччини, Молдови, Норвегії, Франції. Рухаємось за обраними векторами.
Дякуємо Збройним Силам України за можливість розвивати українську освіту та науку у такі складні часи для нашої країни!!!
Автори: зав. Кафедри, гарант ОП 207, к.с.-г. наук, доцент Віктор ШЕВЧЕНКО, доцент, к.с.-г. наук, гарант ОП 207 Олена ГОНЧАРОВА.