ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Підсумки та плани: Засідання Науково-технічної ради Нижньодністровського НПП

Якість підготовки майбутніх фахівців обумовлюється зв’язком освітнього процесу з органами влади та місцевого самоврядування, державними установами, виробництвом. Цей зв'язок традиційно формується та підтримується викладачами Херсонського державного аграрно-економічного університету. Вікторія АЛМАШОВА, доцентка кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка. Алмашова В. є членкинею Науково-технічної ради (НТР) Нижньодністровського національного природного парку. На черговому засіданні НТР було представлено та обговорено результати роботи Парку за 2024 рік та визначено напрями діяльності на 2025 рік.

 

В результаті звітування наукового відділу учасники засідання ознайомилися з результатами моніторингових досліджень екосистем Парку. Високий професіоналізм працівників та їх відданість майбутньому Україні являється прикладом для наших студентів, які обрали навчання за спеціальністю 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища». Науковці парку щиро діляться результатами своєї дослідницької роботи, що підвищує якість навчального процесу, збагачує практичні заняття актуальними та достовірними даними.

Активна робота доцентки Вікторії АЛМАШОВОЇ у профорієнтаційній діяльності кафедри стала в нагоді при обговоренні звіту та плану відділу еколого-освітньої роботи, якими охоплено результати і подальші бачення екопросвітницьких заходів, направлених на реалізацію інтерактивних програм Парку для інклюзивних груп та проведення ювілейної акції «Птах року – хатній горобець». Матеріали звітів, надані працівниками відділу для посилення освітніх програм «Екологія» та «Технології захисту навколишнього середовища», збагатять лекційний курс та посилять практичний блок навчальних дисциплін «Збереження біорізноманіття», «Моніторинг навколишнього середовища», «Екологічна мережа України».

Для посилення освітньої програми 183 «Технології захисту навколишнього середовища» буде використано рекомендації та програми  посилення заходів боротьби з браконьєрством та покращення системи патрулювання. Внесені пропозиції обов’язково будуть включені у блок практичної підготовки дисципліни «Заповідна справа». 

Цінною і актуальною є інформація, надана рекреаційним відділом, а представлений проєкт розвитку туристичної інфраструктури та план залучення нових відвідувачів з урахуванням сьогоденних викликів воєнного стану, доводить важливість і необхідність залучення студентів-практикантів для його реалізації. У цій площині і була обговорена подальша плідна спільна праця Парку та Херсонського державного аграрно-економічного університету. Матеріали звіту дозволять вагомо доповнити методичне забезпечення дисципліни «Екологічний туризм», яка є складовою освітньої програми «Технології захисту навколишнього середовища». 

 

Оптимістичним і натхненним був звіт Сергія Павловича Кубишка, який на сьогодні являється тимчасово виконуючим обов’язки директора Парку. Результати його роботи за останні чотири місяці доводять використання сучасних управлінських підходів, які базуються на принципах єдності, відкритості та прозорості. Керівником наголошено на важливості і цінності спільної роботи Парку і нашого університету.

 

Оптимістичне бачення майбутнього представниками почесного зібрання було акцентовано на високому рівні затребуваності фахівців спеціальностей 101 «Екологія» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» на ринку праці як у державних установах, так і в приватному секторі. Тому, працівники кафедри наполегливо працюватимуть над вдосконаленням навчальних дисциплін, підвищуючи якість освіти, що всебічно сприятиме конкурентоспроможності випускників, а результати їх професійної реалізації слугуватимуть на благо нашої Батьківщини.

 

Автор: Вікторія АЛМАШОВА, доцент кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка

27 січня 2025 року