ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Заняття наукового гуртка «Квітникарство»: особливості вирощування квіткових культур через розсаду

22 січня 2025 року відбулося чергове засідання наукового гуртка «Квітникарство» здобувачів вищої освіти кафедри лісового та садово-паркового господарства факультету рибного господарства та природокористування .

Для того, щоб квітник влітку порадував пишним цвітінням, потрібно правильно посіяти насіння квітів Правила та особливості посіву насіння квітів можуть відрізнятися в залежності від виду квітки, розмірів насіння та ін. На прикладі насіння квітів петунії, лобелії та соняшника покажемо, як правильно провести посів, щоб сходи були дружними і з'явилися якомога швидше.

   

Підготовка тари. Висаджувати насіння можна в окремі стаканчики, в загальну місткість або використовувати для посадки торфотаблетки. Обов'язкова наявність дренажних отворів для стоку надлишків вологи.

Підготовка ґрунту. Попередньо знезаражений ( ми використовували  фітоспорин), легкий субстрат засипають у місткість. Не варто нехтувати штучним дренажем, його товщина повинна становити близько 2 см. 

 

Насіння розподіляють по поверхні, не заглиблюючи, але злегка вдавлюючи їх в субстрат.

Ґрунт зволожують з пульверизатора, щоб не розмити посівний матеріал.

 

 

Насіння  може бути двох видів - дражоване (покрите оболонкою) та чисте. Більшість надають перевагу дражованому, адже воно має безліч переваг: легко сіяти, через оболонку воно збільшене в розмірах, тому можна висадити на потрібну відстань; не потрібно замочувати перед висівом, що заощаджує час; вже оброблене фунгіцидами, інсектицидами та стимуляторами росту, сходи надійно захищені від хвороб та пошкоджень шкідниками.

 

Насіння соняшника висівають не глибше, ніж на 2,5 сантиметри. Накриваємо поліетиленовою плівкою. Щоб насіння проросло, температура в приміщенні повинна бути близько 22-24 градусів. Один раз на день плівку відкривати на кілька хвилин для надходження кисню. Перші сходи петунії  з’являться вже через тиждень. Їх необхідно обприскувати щодня.  Коли насіння проросло, температуру слід зменшити. Зазвичай сіянці розміщують в горщики як тільки з’явилися перші листочки. Прищипування розсади необхідно здійснювати після появи 4-5 листочків.

 

Дякуємо воїнам ЗСУ за можливість жити і працювати!

 

Чекаємо вашого повернення додому живими, здоровими та з Перемогою!

 

Автор: Юліана КОТОВСЬКА