ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Участь кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Пріоритетні напрями філологічних, лінгводидактичних і соціальнокомунікаційних досліджень»

28–29 листопада відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Пріоритетні напрями філологічних, лінгводидактичних і соціальнокомунікаційних досліджень», організована на платформі ZOOM Київським національним лінгвістичним університетом, Харківським національним університетом ім. В. Н. Каразіна, Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника, Херсонським державним університетом, Академією Поморською (Польща) та Кентським університетом (Велика Британія). Науковці з різних куточків України і світу презентували учасникам заходу результати наукових досліджень, присвячених сучасним напрямам лінгвістики та перекладознавства, методичним аспектам викладання філологічних дисциплін у закладах освіти, літературознавчому дискурсу та сучасному медійному простору.

Доцентка кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Галина Матусяк виступила на секційному засіданні «Різноаспектне дослідження художнього/нехудожнього дискурсу» з доповіддю «Образи й мотиви шумеро-аккадської міфології в художній прозі Галини Пагутяк і Ольги Токарчук». Презентуючи компаративне дослідження, спрямоване на виявлення типологічних збігів у творах української та польської письменниць, доповідачка акцентувала аналогії, що оприявнюються в повісті лауреатки Шевченківської премії Г. Пагутяк «Брат мій Енкіду» та романі лауреатки Нобелівської премії О. Токарчук «Анна Ін у гробницях світу» на образному й мотивному рівнях. Предметом дослідження також стало лібрето до опери «Ahat Ili. Siostra Bogów» (2024), яке ще не перекладене українською мовою. Г. Матусяк наголосила на перспективах інтермедіального вивчення творів О. Токарчук, оскільки сюжет роману «Анна Ін у гробницях світу» використано не лише для постановки опери, але й для розробки гри, на яку польська компанія отримала значні кошти від уряду.

Різноаспектні доповіді учасників Міжнародної конференції викликали жваве обговорення науковців, що засвідчило актуальність тематики представлених розвідок і цікаві підходи до її висвітлення. Глибина досліджень, висока якість презентації їх результатів і ораторська майстерність доповідачів сприяли створенню динамічної інтелектуальної атмосфери та щирому зацікавленню слухачів. Учасники конференції отримали чудову нагоду розширити свої пізнавальні обрії, накреслити перспективи майбутньої наукової роботи й поповнити арсенал дослідницьких стратегій та методів. Вдало організований захід дозволив продемонструвати єдність зусиль наукової спільноти задля ефективного розвитку інтелектуального потенціалу й готовність гідно відповідати на виклики сьогодення.

Автор: Матусяк Г. І. (29.11.24)