ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Гірки жнива - день пам'яті жертв голодомору в україні

 

22 листопада 2024року напередодні вшанування пам'яті жертв Голодомору співробітники Наукової бібліотеки, а саме заввідділом Оксана ТОКОВИЛО разом з доцентом кафедри соціальних та поведінкових наук Інною ВАРНАВСЬКОЮ провели онлайн-захід для здобувачів вищої освіти,  051 Економіка, 053 Психологія, 241 Готельно-ресторанна справа, 242 Туризм і рекреація, 281 Публічне управління та адміністрування.

Сьогодні в умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932–1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Україна - благодатна земля, родючі чорноземи, щедра природа і давня хліборобська традиція. Як так сталося, що без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, у 1932-1933 роки небачений голод забрав у могилу мільйони людей?!

Про справжні причини Голодомору, який був цілеспрямованою політикою радянського уряду щодо знищення українського селянства, про наслідки та замовчування геноциду українського народу, про доброчинців, які ділились останнім – їжею – заради спасіння дітей.  Те, що відбувалося в Україні в 32-33 роках не знайшло жодного відображення в офіційних документах, про наших сучасників, які вижили, не зломилися і зуміли розповісти гірку правду про це жахіття говорили зі здобувачами освіти. Це українські письменники Василь Барка, Олесь Гончар, Олександр Дімаров, громадська діячка, відома модель Євгенія Сакевич-Даллас, письменниця, лікарка Нонна Ауска, кінодраматург, журналіст, письменник Борис Хандрос.

Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову. Тож сучасна російсько-українська війна спрямована не тільки на те, щоб знищити незалежність Української держави, але й щоб винищити українців як самобутній народ, як націю.

Пам’ятаємо! Підтримуємо! Перемагаємо!

Автор: в.о директора НБ ХДАЕУ Світлана ЛЮБИМЕНКО