ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Набуття практичних навиків здобувачами вищої освіти на лабораторних заняттях з оцінки якості консервної тари

Практичні навики являються важливою складовою частиною навчального процесу. Не дивлячись, навіть, на бездоганні знання теоретичного матеріалу, важливу роль відіграє досконале опанування здобувачами вищої освіти саме практичних навичок.

На кафедрі технологій виробництва та переробки с.-г. продукції імені академіка В.Г. Пелиха здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня третього року навчання спеціальності 181 "Харчові технології" під керівництвом доцента Каращука Г.В. на лабораторних заняттях з дисципліни "Технологія консервування плодів і овочів" визначали органолептичні та фізичні показники якості консервної тари.


 Від якості консервних банок та жерстяних кришок, які використовуються для герметизації скляної тари залежить якість та терміни зберігання готової продукції.

Викладачем та здобувачами завчасно були підготовлені дослідні зразки жерстяних кришок СКО та необхідні прилади для визначення показників якості: електронний штангенциркуль, лінійка та ін.

Здобувачі проводили дослідження кожен зі своїм дослідним зразком, коментуючи свої дії. Викладач сфокусував їх увагу на перебіг дослідження та виявлені при перевірці відхилення від встановлених норм.

Крім того, здобувачам було запропоновано вирішити проблемні ситуації, які можуть статися на виробництві. Кожен здобувач мав свої алгоритми вирішення проблеми.

Методику визначення фізичних показників якості консервних жерстяних кришок здобувачі вищої освіти мали змогу освоїти за допомогою наглядного фотоматеріалу лабораторних робіт виконаних в умовах лабораторії консервування плодів, овочів, м’яса та риби лабораторного комплексу кафедри технологій виробництва та переробки с.-г. продукції імені академіка В.Г. Пелиха.

Таким чином, змішана форма проведення лабораторного заняття, дала можливість використати потенціал приладів, які були необхідні для проведення органолептичних досліджень і лінійних вимірів та віртуальні можливості.

 

Автор: доцент Геннадій КАРАЩУК