Профорієнтаційна зустріч кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук із здобувачами херсонського ліцею № 57 Херсонської міської ради
15 листопада 2024 року кафедра публічного управління, права та гуманітарних наук провела традиційну зустріч зі здобувачами Херсонського ліцею № 57 Херсонської міської ради. Тема зустрічі – Харчові вподобання англійців та американців: історичні та культурологічні особливості.
З давніх-давен їжа слугувала містком, що єднає людей. Тож, Юлія Главацька запропонувала поринути у світ смаків Великої Британії та Америки. Для встановлення контакту зі здобувачами викладачка запропонувала декілька питань, пов’язаних із темою:
´ Які асоціації у вас виникають зі стравами та напоями цих країн???
´ Чи куштували ви на смак якісь страви чи напої цих країн???
´ Чи знайомі ви з гастрономічною історією Великої Британії та Америки???
´ Якими джерелами ви користувалися при вивченні гастрономічної історії цих країн???
´ Чи можете ви схарактеризувати британську та американську кухню???
Британська національна кухня відома на весь світ своєю старовинною історією та традиційними рецептами. Британці дуже пишаються своєю кухнею та надають їй величезного значення. Водночас національні кухні англомовних народів – британців, американців та ін. – увібрали в себе й міжнаціональні риси завдяки активній міграції представників інших народів та колоніальній політиці Великобританії аж до кінця ХХ сторіччя. Кухня англомовних країн, особливості приготування та вживання їжі, сприйняття носіями англійської мови тих чи тих предметів побуту, продуктів харчування – все це знайшло своє відображення в англійській мові, переважно на рівні лексики та фразеології.
Здобувачі дізналися цікаві назви популярних страв англійською і довідалися, що саме варто скуштувати у британській та американській кухні.
Більше того, увагу було сфокусовано і на способи номінації страв в англійській мові: номінації, зумовлені складом і способом приготування страви; номінації, пов’язані з локальною віднесеністю страви; номінації, що вказують на час прийняття їжі (сезон; день тижня; частина дня); номінації на честь видатних особистостей (творець страви; відома історична особистість) тощо. Вважається, що California roll був створений у 1973 р. Ітіро Масіто, шеф-кухарем ресторану “Tokyo Kaikan» у Лос-Анджелесі. У 80-х рр. він поширився також в інших штатах, потім став відомим у Японії, а згодом – у всьому світі.
Здобувачі закладу середньої освіти виявили зацікавленість в особливостях англійської кухні, яку можна відстежити в ідіоматичних фразах, пов’язаних із їжею: The proof is in the pudding (Поки не спробуєш – не впізнаєш); To be the cream of the crop (Бути найкращим з найкращих); That’s the way the cookie crumbles (Ось такі пироги!).
Цікавою виявилися й рубрика «Кулінарні звички геніїв». Американський винахідник Томас Едісон під час відбору співробітників використовував суп. Кандидати повинні були його їсти, а він спостерігав за ними. Едісон миттєво відсіював тих, хто одразу додавав у тарілку перець: у таких людей занадто багато здогадок і теорій.
Також здобувачі мали нагоду ознайомитися з найпопулярнішими «гастрономічними» фразами та висловами, серед яких: To have a sweet tooth – бути солодкоїжкою; Yummy! – Смакота!; A balanced diet – збалансоване харчування тощо.
Дякуємо керівництву закладу за можливість плідної співпраці. Сподіваємося на подальші зустрічі.
Автор – Юлія Главацька (15.11.2024).