ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Про унікальність Херсонщини в межах гостьової лекції «Географічне зазначення «Херсонський кавун»

7 листопада 2024 року на кафедрі готельно-ресторанного та туристичного бізнесу було проведено гостьову лекцію на тему «Географічне зазначення «Херсонський кавун». Спікером заходу виступив Юрій Палічев – голова ГС «Дороги вина та смаку Херсонщини», в.о. голови правління ГС «Асоціація виробників Херсонського кавуна».

Було зазначено, що географічне зазначення ідентифікує товар за ознакою місця походження. Товар, який має географічне зазначення, виступає певним  своєрідним колективним брендом, представляє країну на світовій арені. Найбільш впізнаваними українськими географічними зазначеннями є  «Петриківський розпис», «Мелітопольська черешня», «Закарпатське вино», «Гуцульська бриндзя». І нарешті до цього списку увійшов «Херсонський кавун». Реєстрація географічного зазначення стала важливою подією для фермерів Херсонщини та всього аграрного сектору України. Це визнання стало символом сміливості та незламності українських аграріїв, які працюють у неймовірно складний час – в умовах війни.

Віримо, що цей статус буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності фермерських господарств, надходженням до місцевих громад та буде гарантувати високу якість і безпечність продукції для споживача.

Автор: Вікторія ДУГА – старший викладач кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу