ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Засідання наукового гуртку «Морфолог» - організаційний збір.

31 жовтня відбулося засідання наукового гуртку «Морфолог» за темою: «Організаційний збір. Історія кафедри ветеринарії, гігієни та розведення тварин імені В.П. Коваленка. Генетичні методи досліджень у діагностиці інфекційних хвороб.»

Засідання розпочалося з вступного екскурсу яким чином функціонує гурток, де можна знайти теми майбутніх засідань, де можна подивитися які загалом наукові гуртки можна відвідувати в університеті, адже на сьогоднішній день здобувач вищої освіти може самостійно обирати і направляти свій персональний шлях розвитку здібностей, особистісних якостей та забезпечити собі максимально сприятливі умови для навчання й розвитку.

 

На засіданні першокурсники спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» пірнули в історію кафедри ветеринарії, гігієни та розведення тварин імені В.П. Коваленка, адже кафедра була заснована ще в 1930 році, тому було що обговорити.

 

Спочатку кафедра мала назву розведення с.г. тварин. Засновником був доктор с.г. наук., професор І.С. Журавок.

Призначенням кафедри було подальше підвищення продуктивних і племінних якостей тварин шляхом використання інтенсивних факторів розвитку, до яких відноситься використання сучасних досягнень генетики, біотехнології, кібернетики, і сучасного адаптивного ведення галузі тваринництва.

Із 1981 року і до 2010 року кафедру очолював професор, член-кореспондент Національної академії аграрних наук, академік Академії наук вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеню та Святого князя Володимира – Віталій Петрович Коваленко. У 2011 році кафедра названа ім’ям професора В.П. Коваленка.

За всю свою довгорічну історію і на сьогоднішній день кафедра активно розвивається та зміцнює свій кадровий потенціал, здійснює підготовку здобувачів вищої освіти магістерського освітньо-кваліфікаційного рівня акредитації спеціальності 211 «Ветеринарна медицина».

Далі мова йшла про генетичні методи досліджень у діагностиці інфекційних хвороб, адже в сучасному світі генетичні методи досліджень стали важливим інструментом у діагностиці інфекційних хвороб, оскільки вони дозволяють виявляти збудників інфекцій з високою точністю та швидкістю. Використання таких методів допомагає не тільки підтвердити наявність патогенів, а й дослідити їхню генетичну структуру, стійкість до лікарських препаратів та інші особливості, що є важливими для ефективного лікування.

Загалом, засідання пройшло дуже продуктивно та цікаво, тому бажаємо здобувачам професійного росту та з нетерпінням чекаємо на наступному засіданні!

Автор: Овдієнко К.Т. (04.11.2024)