
Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету
Нові статті науковців Херсонського державного аграрно-економічного університету, які опубліковані в базах даних Web of Science та Scopus

Вітаємо авторів!
Нові статті науковців ХДАЕУ, які опубліковані в базах даних WEB OF SCIENCE та SCOPUS
Детальніше...AQUABATOR: міжнародне партнерство та українська наука працюють на відновлення аквакультури

В Україні в м. Миколаїв на базі УАЦПБ (Української Асоціації Центрів Підтримків Бізнесу) — головного партнера та партнерів: Синопський університет (Туреччина), Болгарська асоціація трансферу технологій та інновацій, BATTI (Болгарія), Херсонський державний аграрно-економічний університет, ХДАЕУ (Україна), відбулася пресконференція, присвячена реалізації міжнародного проєкту AQUABATOR, який об'єднує міжнародний досвід, науку та сучасні технології для розвитку аквакультури й післявоєнного відновлення півдня України.
Детальніше...Знання, мотивація, майбутнє: вступники роблять крок до магістратури ОП Водні біоресурси та аквакультура

Вступна кампанія триває, а разом із нею розпочався важливий етап для тих, хто вирішив продовжити навчання та здобути ступінь магістра за спеціальністю Н5 «Водні біоресурси та аквакультура».
Детальніше...Участь ХДАЕУ в проекті AQUABATOR: ЄС інвестує у знання, які допоможуть відновити аквакультуру півдня України

30 липня 2026 року у змішаному форматі (м. Миколаїв та он-лайн) за участю ХДАЕУ-4го партнера міжнародного проєкту AQUABATOR: Incubator for Sustainable Aquaculture in the Black Sea Basin відбулась пресконференція.
Детальніше...ХДАЕУ долучився до громадського обговорення оновлення Стратегії розвитку Херсонської області

Якою має бути Херсонщина в умовах воєнних викликів?
Детальніше...
Здобувачка другого магістерського рівня спеціальності С4 Психологія Аліса Гайдук нагороджена військовою відзнакою Хрест турботи!

Відомчу відзнаку Запорізького військового госпіталю (військової частини А3309) пані Аліса разом з командою отримала за розробку застосунку Noble Slave TAAA (Tactical Aid Assistant "Alice"). Це розумний помічник для військових, медиків і цивільних, який допомагає діяти в критичній ситуації.
Детальніше...
Підготовка до Національного Спротиву та Громадської Безпеки

У межах діяльності з підготовки до основ національного спротиву та забезпечення громадської безпеки в умовах воєнного стану представник кафедри будівництва, архітектури та дизайну доцент Мечислав Чеканович пройшов навчання і практичний тренінг
Детальніше...975-Річчя Заснування Києво-Печерської Лаври

Києво-Печерська лавра - це не лише монастир, а справжнє серце духовної та культурної історії України, заснована ще у 1051 році ченцем Антонієм, який прийшов з Афону.
Детальніше...Закатовані, але Незабуті!

28 липня День вшанування пам’яті Захисників і Захисниць України, учасників добровольчих формувань та цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули у полоні.
Детальніше...
Кафедра землеробства ХДАЕУ на головній польовій події сезону – «Польовий агроконсиліум – 2026».

Для агронома поле — це головна лабораторія, а професійні рішення народжуються безпосередньо під час спостережень за посівами. Саме такою стала підсумкова зустріч «Польовий АгроКонсиліум Україна – 2026», де навіть дощ не завадив проведенню практичної частини заходу.
Детальніше...
Робоча зустріч за міжнародним проєктом “Incubator for Sustainable Aquaculture in the Black Sea Basin (AQUABATOR)”, спрямованого на розвиток сталого аквафермерства в Чорноморському регіоні

В рамках запланованих активностей за проєктом сумісно з головним партнером (Українською асоціацією центрів підтримки бізнесу) та міжнародними партнерами (Sinop University (Туреччина) та BATTI (Болгарія)) відбулись робочі зустрічі 4-го партнера ХДАЕУ.
Детальніше...Підсумки роботи декана факультету архітектури та будівництва за 2025-2026 навчальний рік

Завершення навчального року - це нагода підбити підсумки виконаної роботи та визначити нові орієнтири розвитку факультету архітектури та будівництва.
Детальніше...
Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету
Шановні друзі!
Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.
Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.
Студентам, що навчаються на умовах контракту!
До уваги авторів
Подати матеріал для сайту
В Херсонському державному аграрно-економічному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Філософські обрії сьогодення»
Традиційно, у третій четвер листопада, відбувається святкування Всесвітнього дня філософії. Цей день знаменний більше, ніж у 70-ти країнах-членах ЮНЕСКО по всьому світу. Важливою складовою цього свята є пошук спільної платформи обговорення глобальних соціокультурних перетворень, що відбуваються у наш час, долучити академічну спільноту до філософської спадщини, ознайомити із новими ідеями і стимулювати публічні дебати представників громадянського суспільства щодо викликів, які постають перед соціумом.
Щорічно в Херсонському державному аграрно-економічному університеті проводиться Міжнародна науково-практична конференція «Філософські обрії сьогодення». Цей рік не був винятком: 19 листопада у конференції взяли участь більше, ніж 100 учасників із України, Білорусі, Болгарії, Грузії, Азербайджану. Під час наукового заходу розглядалися актуальні проблеми філософського спрямування: природа, світ, космос, суспільство та суспільна історія, філософія освіти та виховання, теорія та методика професійної освіти, людина та сфера свідомості, педагогічні інновації у вищій освіті.
Із привітальним словом до учасників конференції звернувся доктор сільськогосподарських наук, професор, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності університету Олександр АВЕРЧЕВ, наголосивши на необхідності проведення подібної науково-практичної конференції і привітав присутніх із Всесвітнім дня філософії. Кандидат економічних наук, доцент, декан економічного факультету Вікторія КРИКУНОВА приєдналася до привітань і наголосила на необхідності популяризації гуманітарних дисциплін у зв’язку із глобалізаційними процесами, які відбуваються у сучасній освіті.
На пленарному засіданні виступили: Бедіанашвілі Гіві, доктор економічних наук, професор Європейського університету, директор інституту досліджень економічних і соціальних проблем глобалізації; академік Академії економічних наук Грузії, Вердієв Ахліман Анвер огли; заступник генерального директора НПО Аз «ГиМ» кандидат технічних наук, доцент; Каменова Димитрина Кирилова, доктор наук, професор, директор Департаменту сучасних методів в освіті, Варненський університет менеджменту.
На секційних засіданнях із виступами виступили представники різних міст України: Херсона, Дніпра, Києва, Львова, Харкова, Ужгорода, Мелітополя та ін.
Конференція відбувалася у змішаному режимі з дистанційною участю в за допомогою платформи ZOOM, яка допомогла об’єднати зусилля провідних науковців України, Грузії, Болгарії, Азербайджану для обговорення спільної стратегії гуманітаризації освіти в Європейському інтегрованому просторі.
Бажаємо Всім учасникам успіху, творчого і наукового натхнення!
З повагою організаційний комітет!





Автор: проф.Черемісін О.В. (20.11.2020)





















