ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Новини Херсонського державного аграрно-економічного університету

Психологічний супровід як фундамент відновлення: підсумки круглого столу ХДАЕУ

19 березня 2026 року у стінах Молодіжного простору панувала атмосфера професійного діалогу та пошуку нових рішень. 

Детальніше...

Представники навчально-методичного відділу долучилися до міжнародних дискусій про майбутнє освіти

18 березня 2026 року співробітники навчально-методичного відділу ХДАЕУ долучилися в онлайн-форматі до панельних дискусій у межах глобальної події SoftServe Educational Partners Award Ceremony 2025, яка об’єднала освітян та лідерів індустрії з усього світу.

Детальніше...

Сільський туризм: від ферм до весіль серед природи

Викладачі кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу разом зі студентами спеціальностей J2 Готельно-ресторанна справа та кейтеринг і J3 Туризм та рекреація долучилися до тренінгу «Бізнес-моделі в сільському туризмі».

Детальніше...

Зустріч зі школярами Зеленівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №38 Херсонської міської ради: як зберегти критичне мислення у світі реклами та «вигідних пропозицій»

У сучасному інформаційному середовищі підлітки щодня стикаються з великою кількістю рекламних повідомлень, акційних пропозицій та цифрових стимулів до покупки. 

Детальніше...

Збережемо біорізноманіття лісів разом!

Напередодні Міжнародного дня лісів ( 21 березня), було проведено тематичне заняття з дисципліни «Збереження біорізноманіття», для здобувачів  третього курсу спеціальності 101 Екологія, присвячене біорізноманіттю рослинного і тваринного світу листяних лісів.

Детальніше...

На порозі доленосного вибору: профорієнтаційна зустріч з учнями Качкарівського закладу повної загальної середньої освіти

19 березня відбулася профорієнтаційна зустріч кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук з одинадцятикласниками Качкарівського закладу повної загальної середньої освіти, спрямована на розвиток готовності робити осмислений вибір професії з опорою на власні знання та вміння й урахуванням сучасних освітніх тенденцій та ситуації на ринку праці.

Детальніше...

Екоосвіта у Науковій Бібліотеці ХДАЕУ: крок до чистішого завтра

До Всесвітнього Дня Землі Наукова бібліотека ХДАЕУ запрошує всіх охочих вирушити у пізнавальну еко-мандрівку «У Дивосвіт природи» та відвідати тематичну книжкову виставку «Еко-світ у літературі».

Детальніше...

Поетичний "Крок до себе": як випускники ХДАЕУ популяризують українське слово

Управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації розпочало масштабну інформаційну кампанію, спрямовану на підвищення рівня поінформованості громадян про державну мовну політику та популяризацію української мови у всіх сферах життя.

Детальніше...

Профорієнтаційна робота кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук WOW-факти про спеціальності ХДАЕУ: твій шлях до успіху починається тут!

20 березня 2026 року викладачки кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук Юлія Главацька та Катерина Совач провели інтерактивну зустріч із здобувачами 11 класів Херсонського ліцею № 52 «Перспектива» Херсонської міської ради.

Детальніше...

У ХДАЕУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція пам'яті академіка В.Г. Пелиха

19 березня 2026 року на базі ХДАЕУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «ГОРИЗОНТИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА ТА ПЕРЕРОБКИ В УКРАЇНІ», присвячена пам'яті видатного вченого, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Віктора Григоровича Пелиха.

Детальніше...

Освітні ініціативи тривають: наступний етап Global Money Week 2026

19 березня у межах Global Money Week-2026 викладачі кафедри підприємництва, обліку та фінансів разом зі здобувачами освіти спеціальностей 071 (D1) Облік і оподатковування, 072 (D2) Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, 076 Підприємництво та торгівля, D7 Торгівля взяли участь у пізнавальному вебінарі та практичному воркшопі, організованих фахівцями Національного банку України.

Детальніше...

Профорієнтаційний захід кафедри публічного управління, права та гуманітарних наук із здобувачами

Вибір майбутньої професії – це не просто вступ до вишу, а твій перший серйозний проєкт із самореалізації. 

 

Детальніше...

Кирилов Юрій Євгенович
Ректор університету

Шановні друзі!

Щиро вітаю на сайті провідного закладу вищої освіти Півдня України – Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Аграрно-економічний університет – єдиний державний заклад вищої освіти Херсонщини із 150-річною історією, що здійснює підготовку фахівців для всіх галузей економіки: будівництва та промисловості, сільського господарства та торгівлі, управління. Ми маємо IV рівень акредитації, 5 факультетів, понад 30 освітніх програм. Ми навчаємо за всіма ступенями вищої освіти» «Молодший бакалавр», «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», «Доктор наук». В університеті функціонує військова кафедра.

Детальніше

 

Студентам, що навчаються на умовах контракту!

До уваги авторів
Подати матеріал для сайту

 


Поштовий сервіс університету

Ваша пошта @ksaeu.kherson.ua

Зворотний зв'язок

info@ksaeu.kherson.ua


 

Міжнародний день студентів. Історія та цікаві факти

17 листопада весь світ відзначає Міжнародний день студента. Історія цього свята почалася під час Другої світової війни, саме ця дата обрана не випадково, цього дня у 1939 році нацистські війська заарештували і розстріляли лідерів Союзу студентів у Чехії. Більш того, понад 1000 студентів потрапили до концтабору, який був розташований у Заксенхаузені, а дев’ятьох активістів студентського руху стратили у в’язницях Парижа. За наказом Третього Рейху Адольфа Гітлера всі університети в окупованій Чехії були закриті до закінчення війни, і в пам’ять про ці звірства запровадили Міжнародний день студента.

Більшість сучасних студентів практично нічого не знають про «криваву» історію створення цього свята, тому вони всіляко веселяться в ці дні. Наприклад, в Португалії молодь 17 листопада збирається опівночі біля королівського пам’ятника і голосно співає різні пісні. Студенти у святкові дні надягають форму своїх навчальних закладів, а в місті Коїмбра навіть спалюють в котлах стрічки кольору свого факультету. Американські студенти вважають за краще відзначати це свято на домашніх вечірках або в клубах. У Данії День студента вважається сімейним святом, а влада Німеччини зовсім звільняє молодь від занять, і в ці дні проводять різноманітні спортивні змагання. В Греції 17 листопада – річниця кривавих студентських протестів, які сколихнули країну в 1973 році, в цей день традиційно приносять квіти до меморіалів, а також влаштовують численні демонстрації.

Саме в День Студента в багатьох університетах світу прийнято проводити свій особливий ритуал посвяти в студенти. Наприклад,в Португаліїпершокурсники сідають на коліна з папкою на голові і співають гімн університету.

В Україні 17 листопада почали святкувати як Міжнародний день студента з 1999 року згідно з наказом Президента України.

Для когось День студента – це просто новий день, для когось – просто привід зустрітися з друзями і повеселитися, а для декого – день символічного об’єднання, підвищення ролі студентства в суспільному житті країни.

Звісно, це свято не пройшло повз Херсонського державного аграрно-економічного університету.

У вівторок, 17 листопада о 14:00 перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи ХДАЕУ Вікторія ГРАНОВСЬКА висловила привітання з Міжнародним днем студента у режимі онлайн-трансляції.

 

До привітань долучилися голова Правління Студентським парламентом Ганна БОЙКО та голови студентських рад факультетів, до прямого ефіру можна долучатися на офіційних сторінках ХДАЕУ в соцмережах.

Шановні СТУДЕНТИ!!! Зичимо вам творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення всіх мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю. Миру, здоров’я, любові, натхнення ВАМ!

Автор: помічник ректора з виховної роботи Оксана Любенко (17.11.2020)