ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

3 грудня — Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Цей день покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їх прав, гідності і добробуту, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Доцент кафедри соціальних та поведінкових наук Оленою ШАУМЯН провела дискусійна лекція з теми «Особи з особливими потребами в Україні: що ми про них знаємо і як їм живеться» для здобувачів вищої освіти економічного факультету.

Дискусійна лекція була присвячена актуальним проблемам, з якими зіштовхуються особливі люди, захисту їх прав, гідності й благополуччя. Було  акцентовано на потреби особливих людей у всіх суспільних просторах. Здобувачі активно залучалися до обговорення важливої проблематики, так наприкінці зустрічі учасники:

  • уточнили для себе як взаємодіяти з особливими людьми,
  • визначили труднощі, з якими зіштовхуються особливі люди,
  • окреслили шляхи подолання проблем, які присутні в житті особливої людини.

А також були намічені подальші кроки щодо розуміння потреб особливої людини та власного сприятливого розвитку задля усвідомлення важливості внутрішньої гармонії і балансу.

Автор: доц.Варнавська І.В.