Ректорат ХДАЕУ 20.10.2025
20 жовтня 2025 року у Херсонському державному аграрно-економічному університеті відбулося чергове засідання ректорату під головуванням ректора Юрія Кирилова.
У ході зустрічі розглянуто актуальні питання організації освітнього процесу, фінансово-господарської діяльності, удосконалення навчально-методичної роботи та розвитку міжнародного партнерства.
Проректор з науково-педагогічної роботи Вікторія Грановська представила узагальнені результати моніторингу початку навчального року. Головний бухгалтер Світлана Кальсіна поінформувала про своєчасне подання фінансової, бюджетної та податкової звітності, проведення внутрішньої перевірки залишків коштів і цільового використання бюджетних асигнувань. Деканам факультетів доручено провести роботу зі здобувачами щодо погашення заборгованості за навчання, а керівникам структурних підрозділів – забезпечити повноту фінансової звітності та своєчасне подання табелів обліку робочого часу.
Проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Незнамов доповів про стан матеріально-технічної бази університету та заходи з підтримки життєдіяльності закладу в умовах воєнного стану. Зокрема, здійснюється обстеження пошкоджених об’єктів, підготовка технічної документації для подальшого відновлення, закупівля необхідних матеріалів та постійний моніторинг технічного стану будівель.
Керівник навчально-методичного відділу Олена Кан відзвітувала про коригування навчального навантаження, початок голосування за вибіркові дисципліни на магістерських програмах.
Декани факультетів надали інформацію про організацію освітнього процесу, адаптацію першокурсників, проведення кураторських годин і забезпечення якості викладання.
Окремим питанням порядку денного стала інтернаціоналізація діяльності університету. ХДАЕУ долучився до реалізації міжнародного проєкту AQUABATOR ("Incubator for sustainable aquaculture in the Black Sea Basin"), спрямованого на розвиток сталого рибництва у Чорноморському регіоні. Університет виступає партнером ініціативи, що відкриває нові можливості для студентів і науковців у сфері екологічних технологій та водних біоресурсів.
Директор ННЦ «ІПОД» професор Олександр Аверчев та начальник навчально-методичного відділу Олена КАН доповіли про результати співпраці ХДАЕУ та Латвійського університету біонаук та технологій (Latvia University of Life Sciences and Technologies) у межах програми Erasmus+ Mobility Project for Higher Education. Під час візиту сторони обговорили можливості створення спільних освітніх програм і перспективи наукової взаємодії.
Також обговорено співпрацю з Кільським університетом (Німеччина) у межах проєкту ACTI-K² (Academic Cooperation and Teaching Initiative Kiel-Kherson), яка передбачає спільні дослідження, академічні обміни та реалізацію міжнародних наукових проєктів.
Учасники засідання відзначили необхідність активізації роботи над госпдоговірними темами та залучення зовнішнього фінансування для посилення наукової спроможності університету.