Змішаний формат навчання для студентів ХДАЕУ – реалії сьогоднішнього часу
16.10.25 у рамках навчального процесу з дисципліни «Ветеринарна вірусологія» для студентів біолого-технологічного факультету зі спеціальності 212 Ветеринарія, гігієна, санітарія та експертиза відбулося лабораторне заняття на тему «Облік результатів зараження ембріонів курей вірусматеріалом». Заняття було організоване у змішаному форматі: здобувач освіти третього року навчання Полещенко Юлія – безпосередньо у вірусологічному відділі Кіровоградської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби і студенти групи - дистанційно через відеозв’язок.
Під час заняття студенти ознайомилися з методикою зараження 9–11-денних ембріонів курей вірусним матеріалом через алантоїсну або хоріоалантоїсну оболонку. Основну увагу було приділено:
- правилам роботи з інфекційним матеріалом;
- техніці інокуляції ембріонів;
- умовам інкубації після зараження;
- критеріям оцінки результатів зараження (смертність ембріонів, зміни в оболонках, наявність геморагій тощо).
Здобувачі, які брали участь дистанційно, мали змогу спостерігати за ходом роботи в режимі реального часу. За підсумками заняття учасники продемонстрували розуміння принципів діагностики вірусних інфекцій за допомогою біологічної проби на ембріонах курей, а також навички обліку та інтерпретації результатів зараження
Такі заняття сприяють формуванню практичних компетентностей майбутніх ветеринарних лікарів, навіть за умов змішаного навчання.
Автор публікації- доцент Ряполова І.О.