ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Кафедра теорії та методики фізичної культури і спорту

 

КАФЕДРА ТЕОРІЇ ТА МЕТОДИКИ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

 

  

 

Кафедра Теорії та методики фізичної культури і спорту є випусковою для спеціальності 017 Фізична культура і спорт за ОПП “Менеджмент у спортивній діяльності”.

Головна мета діяльності кафедри полягає в двох основних напрямках діяльності: забезпечення якісної підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського рівня) за спеціальність 017 Фізична культура і спорт на ОПП “Менеджмент у спортивній діяльності” та формування гармонійно розвиненого здорового покоління через проведення освітньої діяльності з освітньої компоненти “Фізична культура” для здобувачів різних спеціальностей Херсонського державного аграрно-економічного університету!

Для досягнення мети діяльності кафедри на ній працюють професіонали-практики, які мають значний досвід та практичні навички в організації та проведенні освітньої, тренувальної та змагальної діяльності. Так викладачів кафедри ТМФКС є представниками академічного веслування, вітрильного спорту, баскетболу, волейболу, легкої атлетики та гімнастики. Всі викладачі, що працюють на кафедрі, мають значну кількість наукових, навчально-методичних та спеціальних публікацій, які індексуються в провідних міжнародних науково-метричних базах Scopus та WOS. Всі науково-педагогічні працівники кафедри мають наукові ступені та вчені звання.

 

 

 

Стрикаленко Евгеній Андрійович

 кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент 

Кількість наукових та навчально-методичних праць – 247 

Тематика науково-дослідної роботи: «Оптимізація рухової активності студентської молоді сучасними засобами» 

Викладає дисципліни: «Фізичне виховання», «Теорія та методика спортивного тренування», «Рухливі та спортивні ігри», «Веслувальний спорт».

Профіль Google ScholarЄвгеній Стрикаленко

ORCID: 0000-0001-7686-8736

Ідентифікатор автора Scopus: 57205445874

Ідентифікатор автора Webof Science: AAM-7931-2020

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кандидат у майстри спорту України, учасник чемпіонату світу з академічного веслування.

Сфера наукових інтересів: теорія та методика спортивного тренування, спортивна генетика, веслувальний спорт.

 

 

Скрипченко Ірина Тарасівна

кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент 

.

Кількість наукових та навчально-методичних праць – 600 

Тематика науково-дослідної роботи: «Теоретичні і методичні засади підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання та спорту до професійної діяльності у сфері дитячо-юнацького туризму» 

Викладає дисципліни: «Фізичне виховання», «Теорія та методика фізичного виховання», «Олімпійський спорт», «Адаптивний спорт».

Профіль Google ScholarІрина Скрипченко (Iryna Skrypchenko)

ORCID: 0000-0001-5895-3099

 Ідентифікатор автора Scopus: 57210829308

 Ідентифікатор автора Web of Science: X-4541-2019 

ORCID: 0000-0001-5895-3099

E-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Член Вітрильної федерації України. Керівник Комплексної наукової групи з вітрильного спорту. Член редакційної колегії семи міжнародних профільних видань.

Сфера наукових інтересів: професійна освіта, фізичне виховання, олімпійський спорт, фізична реабілітація, туризм, вітрильний спорт.

 

 

Шалар Олег Григорович

 кандидат педагогічних наук, доцент 

Кількість наукових та навчально-методичних праць – 462 

Тематика науково-дослідної роботи: «Оптимізація фізичного виховання в умовах освітнього процесу закладів вищої освіти» 

Викладає дисципліни: «Фізичне виховання», «Історія фізичної культури і спорту», «Педагогіка та педагогічна майстерність тренера» 

Профіль Google ScholarОлег Шалар

ORCID: 0000-0003-1866-9143

Ідентифікатор автора Scopus: 57205445874

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Знак «Відмінник освіти України» від 18.03.1999, Міністерство освіти України

 Сфера наукових інтересів: фізичне виховання, педагогіка спорту, психологія спорту, професійна освіта, оздоровчі технології в фізичному вихованні.

 

 

Драчук Сергій Петрович

 кандидат біологічних наук, доцент 

 

Кількість наукових та навчально - методичних праць — 90.

Тематика науково-дослідної роботи: "Сучасні проблеми різних сторін підготовки спортсменів".

Викладає дисципліни: "Біомеханіка спорту", "Фізіологія рухової активності і спорту", "Фізичне виховання", "Допінг у спорті", "Основи теорії здоров"я та здорового способу життя", "Фізіологія людини", "Спортивна метрологія". 

Профіль Google Scholar: Sergii Drachuk.

ORCID0000-0001-5783-8830

Ідентифікатор автора Scopus: 57810853200.

Персональний сайт: drachuksp.pro

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Сфера наукових інтересів: фізичне виховання, фізіологія людини, медико-біологічне забезпечення спорту, волейбол.

 

 

Мужичок Вадим Олександрович

 кандидат педагогічних наук, доцент 

 

Кількість наукових та навчально - методичних праць — 90.

Тематика науково-дослідної роботи: «Сучасні підходи до організації спортивної діяльності у сфері фізичної культури та спорту».

Викладає дисципліни: «Фізичне виховання», «Менеджмент у спортивній діяльності», «Менеджмент спортивних споруд та майна» «Стратегічний менеджмент».

Профіль Google ScholarМужичок Вадим

ORCID: 0000-0001-9429-6890

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Неодноразовий призер та переможець змагань з баскетболу. Учасник бойових дій.

Сфера наукових інтересів: фізичне виховання, фізіологія людини, медико-біологічне забезпечення спорту, волейбол.

 

 

 

На кафедрі викладачами активно ведеться робота по залученню здобувачів до студентської наукової роботи. Саме науково-дослідна робота студентів є обов’язковою і невід’ємною частиною підготовки фахівців у ХДАЕУ і входить до числа основних завдань закладу вищої освіти, які вирішуються на базі єдності освітнього та наукового процесів. Отже, науково-дослідна робота студентів виступає ефективним засобом підвищення якості підготовки фахівців в умовах сучасності; є одним із засобів розвитку пізнавальної активності здобувача та вироблення у нього дослідницької поведінки. Також науково-дослідна робота здобувача вищої освіти дозволяє перенести акцент з процесу репродуктивного засвоєння знань на розвиток пізнавальних інтересів, формування умінь і навичок проведення різних експериментальних досліджень та ведення наукової-пошукової  роботи. Особливо важливим це виявляється для підготовки майбутніх фахівців в галузі фізичної культури і спорту, як тренерів так і вчителів фізичної культури.

Під керівництвом викладачів кафедри Теорії та методики фізичної культури та спорту здобувачі займаються в студентському науковому товаристві  та наукових гурках “Оптимізація навчально-тренувального процесу спортсменів різної кваліфікації” та “Оптимізація фізичного виховання в умовах освітнього процесу закладів вищої освіти”, де проводять наукові дослідження, пишуть статті, виступають з доповідями, приймають участь у конкурсах, вікторинах та конференціях.

Так, протягом 2024-2025 н.р. кафедрою було проведено більше 5 наукових круглих столів зі спортивної тематики та оздоровчої тематики, на яких виступило більше 50 доповідачів. Більшість доповідачів є представники спеціальності Фізична культура і спорт, які з середини розуміють проблеми спорту й особливості роботи тренера та фахівця в галузі фізичної культури і спорту. Проте здобувачі інших спеціальностей активно долучаються до наукової роботи кафедри та постійно рухаються в пошуку нових, нестандартних та цікавих напрямків наукових досліджень.

Так останнім часом здобувачі прийняли участь у ХІ Всеукраїнській студентській науково-методичній конференції «Неолімпійський спорт: історія, проблеми управління та система підготовки спортсменів». Здобувачка першого року навчання Анна Ференс виступила з доповіддю на тему «Формування і популяризація неолімпійських видів спорту в Україні та світі» (науковий керівник: к.б.н., доцент Драчук С.П.), здобувач другого року навчання Дмитро Бурлака виступив з доповіддю на тему «Інноваційні технології в туризмі» (науковий керівник: к.фіз вих, доцент Скрипченко І.Т.).

Здобувачі третього року навчання Катерина Майстренко (науковий керівник: к.фіз вих, доцент Стрикаленко Є.А.) та Альона Лондарєва (науковий керівник: к.п.н., доцент Шалар О.Г.) прийняли участь в в XVII науково-практичній конференції молодих вчених і студентів «Проблеми формування здорового способу життя у молоді» з темами «Фізичне виховання як соціальна система та складова здорового способу життя» та «Оздоровлення студентів з вегето-судинною дистонією шляхом фізичного виховання та ЛФК» відповідно.

  

Протягом року здобувачами під керівництвом викладачів кафедри підготовлено та опубліковано більше 20 наукових тез та статей у співавторстві зі здобувачами.

Також здобувачі спеціальності 017 третього року навчання Назарова Анастасія, Білий Олександр та Черков Андрій прийняли участь у Всеукраїнській студентській дистанційній олімпіаді з дисциплін «Теорія і методика фізичного виховання» та «Олімпійський та професійний спорт» для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» яка проходила на базі Національного університету «Запорізька політехніка» де гідно представили Херсонський державний аграрно-економічний університет.

Саме залучення здобувачів вищої освіти, через участь у студентській науковій роботі, дозволяє розвивати творче мислення, розширювати світогляд, виховувати потребу та уміння застосовувати теоретичні знання в практичній тренувальній та змагальній діяльності, сприяє формуванню свідомої особистої участі у суспільних справах, свідомого ставлення до праці, активної життєвої позиції, що формує у здобувачів загальні та фахові компетентності та дозволяє досягти програмних результатів навчання передбачених освітньої програмою.

 

 

Спортивне сьогодення кафедри теорію та методики фізичної культури і спорту!

Спортивна база Херсонського державного аграрно-економічного університету дуже велика та багатогранна. Напередодні повномасштабного вторгнення в ХДАЕУ було введено в експлуатацію два сучасні багатофункціональні спортивні майданчики для проведення практичних занять з фізичного виховання. У парковій зоні у вільному доступі знаходиться спортивний майданчик для занять воркаутом.

 

В умовах дистанційного навчання, для здобувачів вищої освіти ХДАЕУ, згідно розкладу, систематично проводяться занять з фізичного виховання де основною складовою є підвищення рівня фізичної підготовленості,  формування стійких принципів здорового способу життя, набуття необхідних теоретичних знань з фізичного виховання та спорту. Для досягнення поставлених завдань викладачі фізичного виховання кафедри теорії та методики фізичної культури і спорт використовують інноваційні, нестандартні підходи, впроваджують різноманітні інформаційні технології та проводять онлайн-тренування.

В Херсонському державному аграрно-економічному університеті приділяється велика увага формуванню Здорової нації! З цією метою проводиться багато різних заходів серед яких благодійний легкоатлетичний забіг “Золота миля”, конкурс руханок “Здорова родина — міцна Україна!”

 

 

Благодійний легкоатлетичний забіг “Золота миля”!

Формування досвідчених та інтелектуально розвинених членів суспільства відбувається й під час проведення інтелектуально-спортивного марафону, який регулярно проводиться кафедрою Теорії та методики фізичної культури і спорту! Серед великого різноманіття необхідно виділити:

 

 

Засідання студентських наукових круглих столів.

 

Проведення гостьових лекцій з видатними спортсменами.

 

 

Проведення спортивних вікторин

Освітній процес з фізичного виховання спрямований на формування стійкого інтересу до занять фізичними вправами й формування особистості готової до максимального вдосконалення в майбутній професії! Всебічно розвинений здобувач який готовий до складних викликів сьогодення є основним завданням діяльності викладачів фізичного виховання ХДАЕУ!

Фізично розвинений здобувач є запорукою створення міцної, потужної української нації!

 

 

Спортивні досягнення здобувачів ХДАЕУ

 

Здобувачі вищої освіти ХДАЕУ активно приймають участь в різноманітних спортивних змаганнях як регіонального й національного рівня так і міжнародного!

Так протягом останнього часу здобувачі неодноразово ставали переможцями особистої онлайн-першості з тестування фізичної підготовленості за Програмою Студентських ігор Херсонської області серед студентів закладів вищої освіти:

 

 

Перемагали та ставали призерами інтелектуальних змаганнях з шахів та шашок:

 

 

 

Здобувачі гідно представляють Херсонський аграрно-економічний університет на змаганнях національного рівня:

 

Непота Роман — абсолютний чемпіон України з бразильського джиу-джитсу

 

Петрова Вікторія — срібна призерка чемпіонату України з паверліфтингу

 

Кутафін Михайло - призер чемпіонату України з військово-спортивного багатоборства

 

Панич Євген - чемпіон України з боротьби самбо

 

Зелінський Валентин — чемпіон України з комбат самозахист ІСО

 

Спанчек Іван — неодноразовий чемпіон України з боротьби  самбо

 

Ісаєва Вікторія — переможниця Кубку України з панкратіону та грепплінгу

 

Жижко Захар — призер чемпіонату України з рукопашного бою

 

Здобувачі й серед кращих спортсменів на міжнародному рівні!

 

Лебідь Єгор — чемпіон світу з комбат самозахист ІСО

 

Кругляков Нікіта — бронзовий призер ХХХІІ Всесвітньої зимової універсіади  з хокею

 

Непота Роман — призер чемпіонату світу, чемпіон Європи з бразильського джиу-джитсу

 

Ісаєва Вікторія -  чемпіонка світу з бразильського джиу-джитсу 

 

Соловей Віктор — призер міжнародних змагань зі стрільби кульової

 

Яковенко Світлана — срібна призерка чемпіонату Європи з бразильського джиу-джитсу

 

 Назарова Анастасія — призерка міжнародних змагань з кіокушинкай карате

 

 Куліков Артем — воротар естонського хокейного клубу HC Vipers

 

 Дубровний Михайло — гравець футбольного клубу Jong KAA Gent (Бельгія)