В рамках співпраці з USAID
МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
В РАМКАХ СПІВПРАЦІ З USAID
Вперше в Україні на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету в партнерстві з ГО «Херсонська обласна сільськогосподарська дорадча служба» завдяки плідній співпраці з міжнародними грантами, а саме програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), що реалізовується компанією Кімонікс Інтернешнл (Chemonics International) розпочав роботу Центр агроскаутингу для забезпечення комплексом послуг сільськогосподарських виробників.
Центр Агроскаутингу впроваджує бізнес-моделі по функціонуванню центру для забезпечення комплексом послуг сільськогосподарських виробників (ММСП), спрямованих на оптимізацію аграрних технологій, підвищення продуктивності та якості плодоовочевої та ягідної продукції, підвищення професійного рівня знань і практичних навичок молодих фахівців профільних вищих навчальних закладів (ВНЗ) відповідно до потреб аграрного ринку.
АГРОСКАУТИНГ
Агроскаутинг – термін, добре знаний у світі. Власне, «scout» у перекладі з англійської означає «розвідник». У багатьох країнах послуги агроскаутів давно є традиційними. В Україні поки що про них відомо небагато.
Після проведення конкурсного відбору, ХДАЕУ розпочав підготовку агроскаутів в рамках проєкту «Агроосвіта для молоді – якісний агросервіс для виробників» за підтримки програми «USAID», не лише з числа здобувачів вищої освіти нашого університету, а й з числа студентів інших провідних ВУЗів країни.
Проєкт передбачає підвищення рівня знань у здобувачів вищої освіти через залучення їх до агроскаутингу, за рахунок чого виробники також матимуть можливість отримати необхідні для них послуги. Студенти можуть отримати додаткові знання, а також агроскаутинг може стати для них кроком до подальшої повноцінної кар’єри.
Бажаємо удачі всім учасникам проєкту на подальших етапах реалізації!
З детальною інформацією про програму можна ознайомитися за посиланням: http://surl.li/auaha
В РАМКАХ СПІВПРАЦІ З UHBDP
Конференції та виїздні практичні заняття
«Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва» працює в Україні з 2015 року за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, реалізується і співфінансується менонітська асоціацією економічного розвитку (MEDA). MEDA співпрацює з Ізраїльським агентством міжнародного співробітництва MASHAV і міжнародними сервіс-компаніями для надання технічної підтримки. На території Херсонської області заходи в рамках цієї співпраці проводяться Громадською організацією «Земля Таврії», який працює на базі Херсонського державного аграрно-економічного університету.
На протязі навчального року студенти ХДАЕУ можуть стати учасниками конкурсного відбору по грантовій програмі стажування в рамках «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва».
Механізм роботи і вибору студентів для агроінтернатури погоджується і затверджується між менеджером проекту і університетом, а також визначаються спеціальності і навчальний курс, виходячи з яких студенти можуть взяти участь в даному стажуванні.
- Ідея створення агроінтернатури для студентів виникла саме тому, що практика - ключовий момент в програмі навчанні. Одним із завдань проекту - організація стажування для студентів в провідних аграрних підприємствах області, щоб продемонструвати їм весь цикл виробництва, дати реальний досвід, - переконаний професор, проректор з наукової роботи, директор Інституту ПКП, координатор по роботі з вузами в рамках проекту UHBDP Аверчев Олександр Володимирович.