ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

7 помилок у резюме, через які тебе не запросять на співбесіду (і як їх уникнути)

 

Привіт, друзі! Резюме – це ваш шанс справити перше враження на роботодавця. Але є декілька підводних каменів, які можуть зіпсувати це враження. Ось список поширених помилок, яких варто уникати, якщо дійсно хочете влаштуватися на роботу.

1. Немає досвіду, але є бажання

Краще не вказувати це взагалі. Якщо у вас немає професійного досвіду, робіть акцент на своїх навичках, стажуваннях, волонтерстві чи проєктах. Наприклад, замість «Немає досвіду» можна написати: «Учасник волонтерського проєкту з розробки екологічних ініціатив». Це виглядає набагато краще.

2. Особиста інформація, яка не стосується роботи

Ваш сімейний стан, улюблені хобі чи наявність домашніх тварин – це не те, що цікавить роботодавця. Залиште такі деталі для неформальних розмов. В резюме вказуйте лише те, що має пряме відношення до професійної діяльності.

3. Застаріла або зайва інформація

Не варто розповідати про школу, якщо вже маєте диплом університету. Або, якщо ви претендуєте на вакансію в агробізнесі, згадувати про літню роботу в кафе буде недоречно. Сконцентруйтеся на релевантних досягненнях.

4. Неправильний вид електронної пошти

Поштова скринька на старих сервісах виглядає несерйозно і може показати, що ви не дуже орієнтуєтесь у сучасних технологіях. Використовуйте популярні сервіси, такі як Gmail. І, будь ласка, жодних веселих чи дивних прізвиськ в адресі на кшталт «superman_777@...». Найкращий варіант – пошта з вашим іменем та прізвищем.

5. Особисті займенники – про себе, але не від себе

Не варто кожне речення починати зі слова «я». Формат резюме вже передбачає, що йдеться про вас. Тому замість «Я керував командою з 5 співробітників», просто напишіть «Керував командою з 5 співробітників». Це звучить професійніше.

6. Надмірний креатив і жарти

Гумор і креативність – це чудово, але в резюме краще їх уникати. Фрази на кшталт «Профі у всьому» або використання великої кількості графіки можуть тільки заплутати роботодавця. Резюме має бути лаконічним і зрозумілим.

7. Орфографічні та граматичні помилки

Це очевидно, але варто повторити – жодних помилок! Перевірте текст кілька разів або дайте його на перевірку іншій людині. Неправильна мова може справити погане враження.

Зробивши резюме без цих помилок, ви зможете підвищити свої шанси на успішну співбесіду. Нехай ваш шлях до кар’єрного успіху буде легким і ефективним!

Ознайомившись з онлайн-воркшопом, Ви дізнаєтесь:

- що має бути у вашому резюме, щоб підвищити шанси на отримання пропозиції про роботу, якщо у вас немає досвіду;

- тренди на ринку праці (де зараз найбільший попит, яких кандидатів наймають роботодавці);

- яких навичок очікують роботодавці від молодого фахівця;

- як читати опис вакансії та відразу бачити «червоні прапорці»;

- як не потрапити на шахрайські «офіси». І це ще не все!

Запис трансляції на Youtube-каналі Work.ua: https://www.youtube.com/live/IBGd9DkY5c0.