ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Засідання наукового гуртка «Захист і карантин рослин»

31 жовтня 2024 р. відбулось чергове засідання наукового гуртка «Захист і карантин рослин», у якому взяли участь викладачі кафедри ботаніки та захисту рослин і здобувачі вищої освіти агрономічного факультету Херсонського державного аграрно-економічного університету.

Останнім часом в освітньому і науковому середовищі все частіше постає питання дотримання академічної доброчесності, порушення якої негативно впливає на процеси інтеграції закладів вищої освіти до європейської освітянської спільноти. Зважаючи на це, обговорення основних принципів академічної доброчесності у контексті етичного кодексу ученого при виконанні досліджень та написанні наукових робіт, стало цікавою та важливою темою зустрічі.

Керівник гуртка, доктор філософії Ходос Т.А. ознайомила здобувачів вищої освіти з Етичним кодексом ученого України, метою якого є утвердження етичних стандартів у науковому середовищі, регулювання відносин між науковцями та суспільством, а також забезпечення моральної відповідальності вчених за їх роботу та її наслідки.


 

 

Доповідач нагадала здобувачам про те, що в нашому університеті питання академічної доброчесності регулюється такими нормативно-правовими документами: «Положення про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин», «Положення про порядок перевірки наукових, навчально-наукових, навчально-методичних матеріалів на наявність плагіату», «Положення про Комісії з академічної доброчесності і університетську Комісію з етики та управління конфліктами. Навчально-методичні та наукові роботи НПП, докторантів та здобувачів вищої освіти всіх рівнів вищої освіти підлягають обов’язковій перевірці на наявність ознак академічного плагіату за допомогою програмно-технічних засобів (StrikePlagiarism).

Професор Марковська О.Є. зосередила увагу здобувачів на важливості дотримання принципів академічної доброчесності під час написання тез, статей, кваліфікаційних робіт, зокрема – запобігання плагіату, уникнення фабрикації даних, правильне цитування тощо.

Автор: Тетяна ХОДОС