ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

НАУКА

Нові надходження ХДАЕУ

Нові надходження до Наукової бібліотеки 

1. Кушнеренко В.Г.

Гігієнічна оцінка мікроклімату тваринницьких підприємств: навч.посіб. для вузів/В.Г. Кушнеренко, І.О. Ряполова. К.Т. Овдієнко.-Харків:ФОП Бровін О.В.,2024.-184 с.

Навчальний посібник орієнтований на здобувачів вищої освіти вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації освітньої програми «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», «Ветеринарна медицина», «Ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза». У посібнику представлені найбільш поширені методи та прилади для санітарно-гігієнічної оцінки мікроклімату, способи розрахунку обсягів штучної вентиляції і теплового балансу тваринницьких і птахівничих приміщень, пропонуються контрольні завдання з певних розділів, наведено список рекомендованої літератури, основні терміни та додатки.

2. Методичні рекомендації щодо діяльності органів місцевого самоврядування у сфері НІГД.-Київ: USAID, Chemonics, 2023.-276 с.

 

Матеріали розроблено завдяки підтримці американського народу, наданій через Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та сільськогосподарських підприємств(ММСП).

3. Розробка комплексних планів: посібник для громад .-Київ: USAID, Chemonics, 2023.-87 с

 

 Посібник є підґрунтям якісного розроблення документації з просторового планування на місцевому рівні. Він описує послідовні кроки, заходи, плани та процедури, яких необхідно дотримуватись при розробленні комплексного плану просторового розвитку територіальної громади. Основна мета цього посібника -поінформувати представників органів місцевого самоврядування про вигоди Комплексного плану, надати їм рекомендації з проведення основних організаційних заходів з розроблення комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади та допомоги представникам органів місцевого самоврядування стати «якісними» замовниками робіт та послуг. Пропоновані матеріали розраховані, перш за все на лідерів та представників органів місцевого самоврядування територіальних громад.

4. Стратегічна екологічна оцінка комплексного плану: навчальний посібник.-  USAID, Chemonics.- Київ,2022.-107 с.

 

Цей практичний посібник містить перелік основних вихідних даних для проведення процедури стратегічної екологічної оцінки Комплексного плану, особливості проведення аналізу та оцінки просторових показників при здійснюванні оцінювання компонентів довкілля та опис можливостей автоматизації такого оцінювання. Застосування його положень надасть розробнику комплексного плану та громаді можливість виключити цілу низьку невдалих планувальних рішень, вчасно визначити масштаби впливу інвестиційних проектів за  певними напрямами, передбачати систему заходів для пом’якшення окремих впливів, а також визначити обов’язки інвестора перед населенням спрямовані на компенсацію наслідків його діяльності. Посібник призначений для відповідальних працівників органів місцевого самоврядування та розробників стратегічної екологічної оцінки Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади.

 

5. Як розробити комплексний план громад: посібник для професіоналів.-  USAID, Chemonics.- Київ,2022.-129 с.

 

У посібнику запропонована послідовність кроків щодо розроблення комплексного плану знайде своє застосування в більшості громад України, а поєднання роботи архітекторів і землевпорядників дає можливість прийняття рішень, ймовірність реалізації яких дуже велика. Пропоновані матеріали розраховані, в першу чергу, на розробників комплексних планів (сертифікованих архітекторів та землевпорядників), а також будуть цікаві працівникам органів місцевого самоврядування.