Всесвітній день екологічної освіти
26 січня відзначався Всесвітній день екологічної освіти, який було започатковано міжнародними організаціями
Всесвітній день екологічної освіти було започатковано міжнародними організаціями та відзначається щороку 26 січня. Він бере свій початок з Декларації Конференції ООН з навколишнього середовища, яка окреслила необхідність критеріїв і загальних принципів для збереження та покращення навколишнього середовища (1972).
Міський учнівський парламент при управлінні освіти Херсонської міської Ради за підтримки Комісії з питань освіти та науки спільно з Комісією з питань екології та здорового способу життя провели 26 січня ІнфоМіст «ЕкоПогляд: екологічна освіта для успішного майбутнього». Гостем заходу була Ольга Дюдяєва, старша викладачка кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка.
Проведення заходу в онлайн-режимі дозволило взяти в ньому участь більше сорока школярів міста та, нажаль, з-за воєнних дій на території області, школярів, що знаходяться за її межами та за кордоном.
Лейтмотивом стало важливість усвідомлення суспільством підвищення обізнаності щодо екологічних проблем та навчитися жити в гармонії з природою, знизивши рівень впливу людини на стан навколишнього середовища.
Захід пройшов в атмосфері змістовних доповідей школярів про їх бачення екологічної освіти та розуміння головних екологічних проблем, що стоять перед суспільством, та шляхи їх вирішення; цікавої інформації від гостя заходу щодо сучасних екологічних освітніх практик в провідних країнах Європейського Союзу та світу.
Було озвучено пропозицію кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка ХДАЕУ щодо відновлення проведення конкурсу для школярів EcoLife, започаткованого ще до початка повномасштабного вторгнення на територію України російської орди. І, незважаючи на насичену освітню програму та низку запланованих заходів, пропозицію із зацікавленістю було підтримано, в тому числі й школярами.
На завершення зустрічі було проведено інтерактивну гру, метою якої було визначити ступінь розуміння школярами важливості піднятих питань.
Проведення таких заходів підкреслює важливість екологічної освіти та роль, яку вона відіграє у формуванні сталого майбутнього.
Головним висновком зустрічі стало те, що не тільки в окремі дні необхідно підвищувати рівень екологічної свідомості, починаючи з дошкільного віку і, далі протягом всього освітнього процесу, в середній і вищій школі, і суспільства в цілому. Адже гармонійне співіснування суспільства та навколишнього природного середовища, пошук нових екологічних рішень – це головна ціль сьогодення.
Дюдяєва Ольга, старша викладачка, кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В. Пилипенка