Настановча конференція з комплексної виробничої практики з фаху здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 051 Економіка
Комплексна виробнича практика з фаху здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня посідає важливе місце у формуванні спеціальних компетентностей і програмних результатів навчання здобувачів вищої освіти. Під час комплексної практики відбувається узагальнення отриманих теоретичних знань у І семестрі, формування практичних навичок проведення комплексних економічних досліджень на мікро- і макрорівні, систематизація і наукове обґрунтування результатів.
Мета практики – систематизація, закріплення та поглиблення знань, набутих у процесі навчання, розвиток навичок науково-дослідної роботи; оволодіння сучасними методами і формами організації підприємницької діяльності, прикладним інструментарієм обґрунтування управлінських рішень, координації виконання окремих функцій управління, а також практичними навичками складання бізнес-проектів і здійснення їх експертизи, побудови цільових систем діагностики економічної безпеки підприємств, проведення робіт по забезпеченню стабільного та ефективного розвитку підприємств за сучасних умов діяльності; формування у здобувачів вищої освіти професійних умінь і навичок прийняття самостійних управлінських рішень під час роботи в реальних виробничих умовах, систематизація та актуалізація знань та їх практична реалізація; набуття досвіду роботи в трудових колективах; збирання необхідних фактичних матеріалів для виконання кваліфікаційної роботи магістра.
З метою методичного забезпечення та поінформованості здобувачів про умови і вимоги до практики, 9 січня 2024 р. кафедра соціальних та поведінкових наук провела настановчу конференцію з комплексної виробничої практики з фаху для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 051 Економіка.
В. о. завідувача кафедри Варнавська І.В. під час свого виступу акцентувала увагу на необхідності вчасного оформлення документів з практики, здачі звіту, набуття навиків практичної діяльності, співпраці із керівниками підприємства, досвіду роботи за майбутньою спеціальністю.
Доцент кафедри рослинництва та агроінженерії Ревтьо О.Я. провела інструктаж з охорони праці і техніки безпеки на виробництві під час проходження практики, акцентувала увагу на необхідності забезпечення власної безпеки і надання першої домедичної допомоги в умовах війни, закликала здобувачів звертатись до керівників практики від університету і від підприємства у разі виникнення непередбачуваних обставин.
Аверчева Н.О., доцент кафедри соціальних та поведінкових наук, як гарант ОПП «Економіка», повідомила про значення виробничої практики з фаху, ознайомила здобувачів із програмою практики, вимогами до оформлення супровідних документів, щоденника, звіту, закликала відповідально ставитись до виконання завдань практичної підготовки, побажала успіхів у практичній діяльності і виборі теми магістерських робіт.
Автор: Наталія АВЕРЧЕВА, 09.01.2024