ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Розширення soft та hard навичок. Про участь студента спеціальності 101 «Екологія» факультету рибного господарства та природокористування Божонка Олексія у волонтерському русі та роботу в громадському секторі.

Перш за все, хочу розповісти про мою участь, поділитися набутим досвідом окремими робочими моментами та надихнути інших на волонтерство та роботу в громадському секторі.

Вже рік я працюю за гуманітарним напрямком у Громадській організації «Центр соціального партнерства «Партнерство». Сталося це не за випадкових обставин. На початку це відбувалось на волонтерських засадах і було неповною зайнятістю.

Впродовж декількох місяців, я починав все більше долучатись до відновлення релокованої діяльності організації, розбиратись із процесами закупівель, тендерів, поданням проєктних заявок та їх реалізацією.

Вже за деякий час, я став менеджером організації, а саме – Менеджером зворотного зв’язку та зовнішніх комунікацій. Під прямим підпорядкуванням у мене заявились оператори гарячих ліній та копірайтер, з якими ми відповідаємо за комунікаційний зв'язок організації.

У цей час відбувається розширення організації, відкриваються, окрім офісу в м. Чернівці, ще два офіси в містах Миколаїв та Кривий Ріг.

Із розширенням організації розширюється коло обов’язків та потреба в розширенні та адаптації навичок: проєктний менеджмент, грантрайтинг, комунікація, SMM, діловодство, організація зустрічей з донорами, логістика закупівель, організація заходів та проведення, управління, організаційний розвиток і ще багато нового та забутого старого, що треба для роботи в громадському секторі.

Маючи вже попередньо досвід в громадському секторі я почав займатися впровадженням певних навичок на додаткових платформах та ресурсах, що допомогло мені стати одним із основних членів організації та бути керівником двох відділів, у тому числі проєктного.

Для впровадження моїх навичок я отримав можливість писати невеликі проєкти та, у разі їх підтвердження, бути керівником для отримання первинного досвіду в грантрайтингу та проєктному менеджменті: підготовка, запуск, реалізація (розвиток технічних навичок), моніторинг ефективності, адаптація та звітування.

Так за останні півроку, завдяки безпосередньо моєї роботи залучено ресурсів в еквіваленті більше 500 тисяч гривень (в натуральних коштах та технічно-матеріальних цінностях). І кожний проєкт – це новий етап та нові навички.

Сьогодні я являюсь асистентом керівника проєкту, що є найбільшим у рамках співпраці міжнародної організації Acted з національними організаціями. Це зовсім інша професійна сфера, бо проєкт – багатофункціональний та має декілька різних напрямків роботи:

  • психосоціальна;
  • юридична;
  • гуманітарна;
  • ремонтно-облаштувальні роботи.

З останніх моїх досягнень, це проєкт для Херсонщини щодо допомоги тим, хто зазнав підтоплення після руйнування Каховської дамби, який реалізовано за моєї безпосередньої участі на всіх його етапах. За рахунок цього проєкту ми змогли надати допомогу 50 сім’ям селища Приозерне на Херсонщині.

 

Люди отримали спеціально сформовані «Набори для прибирання Clining kits». Метою було допомогти тим, хто зазнав підтоплення, та потребує спеціальних інструментів та миючих засобів, які були визначені при оцінці потреб та надані на узгодження донорській організації.

Робота в громадському секторі це робочі та навчальні поїздки до різних міст та населених пунктів України. Це, водночас, є цікавою діяльністю та можливістю побачити та ознайомитись з чимось новим, але це й небезпека, так як доводиться бувати на прифронтових та деокупованих територіях Херсонської, Дніпропетровської областей.

В умовах воєнного вторгнення на територію України розвиток громадського сектору відбувається дуже динамічно та в різних напрямках. Тому кожен може знайти, те що йому до вподоби, де він може внести свій безпосередній внесок для Перемоги України!

Олексій Божонок, студент 4 курсу, спеціальності 101 «Екологія», Факультет рибного господарства та природокористування