ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Міжуніверситетський науково-практичний семінар «Організація навчання просторовому плануванню у закладах вищої освіти України»

22 листопада викладачі кафедри землеустрою, геодезії та кадастру Яремко Ю.І., Дудяк Н.В., Куракова Л.Г., Лавренко Н.М., прийняли участь у семінарі щодо місця просторового планування у структурі навчального процесу різних спеціальностей та рівнів вищої освіти.

Захід було організовано Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) та Національним університетом «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» за участю представників закладів вищої освіти, в яких студенти навчаються за спеціальностями 193 Геодезія та землеустрій, 191 Архітектура та містобудування, 101 Екологія, 51 Економіка . Також на зустрічі були представники міжнародних організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування, представники фірм-розробників документації з просторового планування.

Професор кафедри землеустрою, геодезії та кадастру Юрій Яремко доповів про досвід викладання дисциплін з просторового планування в ХДАЕУ, удосконалення освітніх програм на бакалаврському й магістерському рівні, та доцільності створення міждисциплінарної програми для студентів екологів, економістів, землевпорядників, архітекторів.

Вадім Вадімов, доктор архітектури, професор,  директор навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою  НУ "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка",  доповів про пріоритетні завдання просторового планування у відновленні України у повоєнний період.

Оксана Ілляш, в.о. завідуючого кафедри прикладної екології та природокористування  НУ «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», продемонструвала першочерговість залучення фахівців-екологів до розробки проектів просторового планування території  для екологічної оцінки середовища до початку планування й для кінцевої екологічної експертизі проектів .

Сергій Шевчук, професор, завідувач кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ПДАУ розповів про цілі, досвід та перспективи викладання просторового планування у Полтавському державному аграрному університеті.

Лариса Бородич, доцент кафедри містобудування та архітектури, розповіла про особливості навчання просторовому плануванню студентів-архітекторів в  НУ "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка".

Євген Бердніков, радник із земельного законодавства програми USAID АГРО, наголосив на важливості правового регулювання  просторового планування, та зазначив необхідність створення комплексної правової дисципліни, яка б охоплювала різні галузі права (цивільне, адміністративне, земельне , екологічне) що спільно унормовують діяльність у сфері геопросторових даних.

Катерина Резнікова, керівник технічного департаменту ТОВ «БломІнфо Юкрейн»,  розповіла про практичні навички, які очікують роботодавці від студентів . Це, насамперед, навички роботи в ГІС-програмах, знання законодавства та  відповідних процедур ; здатність до конструктивної комунікації  (вміння  організувати обговорення проектів з  місцевими громадами; здатність до роботи в команді з екологами, архітекторами, економістами, землевпорядниками ), отже, містобудівна документація зараз людиноцентрична, тому важливо побачити та зрозуміти потреби громад.

За підсумком, учасники семінару домовились підтримувати один одного та проводити на регулярній основі заходи щодо навчання просторовому плануванню у ЗВО з метою обговорення кращих практик навчання , змісту компонентів освітніх програм.

Автор: Лариса Куракова - старший викладач кафедри землеустрою, геодезії та кадастру