Студентська науково-практична конференція
Питання інноваційного розвитку галузі садівництва, виноградарства та овочівництва набувають виняткової актуальності в умовах сьогодення. Наша країна має все необхідне для досягнення високого рівня цих галузей: родючі ґрунти, клімат, кваліфіковані спеціалісти, які люблять сільське господарство, ІТ-технології тощо. Які методи і прийоми краще використовувати в селекції овочевих, розмноженні плодово-ягідних культур, які обрати технології для ефективного виробництва фруктів, овочів, ягід – ці питання обговорювали учасники студентської науково-практичної конференції «Інноваційне садівництво, виноградарство та овочівництво: селекція, технології, переробка», яка відбулася в рамках роботи наукового гуртка «Аграрний інноватор» кафедри рослинництва та агроінженерії.
З новим та перспективним методом селекції − CRISPR-Cas технологія – познайомив учасників конференції Калнауз Юрій.
Результати своїх досліджень щодо удосконалення технології вирощування овочевих культур та винограду представили Слюсар Ілля (Особливості технології вирощування перцю солодкого в умовах краплинного зрошення на півдні України), Харін Дмитро (Особливості технології вирощування томатів у відкритому ґрунті) та Билина Катерина (Виноград Ізабелла: характеристика, особливості посадки та вирощування).
Перспективи вирощування малопоширених та нішевих культур обговорювали студенти та викладачі кафедри за результатами доповідей Підручної Діани (Екзотичні та дієтичні плоди ківі: вирощування в Україні) та Капрелової Аполлінарії (Мигдаль Джорджія: особливості вирощування в Україні).
Методи розмноження та вирощування підщеп кісточкових культур різноманітні, але правильний добір сприяє ефективному виробництву садивного матеріалу і якості продукції – довів у своїй доповіді Кириленко Георгій (Вирощування підщеп персика відсадками) та зацікавив своїми дослідженнями учасників конференції.
За результатами обговорення доповіді Олександра Шевченка (Перспективи вирощування горіхів на території півдня України) дійшли висновку, що горіх волоський є перспективною культурою і природно-кліматичні умови нашої країни сприяють підвищенню ефективної виробництва його продукції.
Забезпечення аграрного сектору сучасною технікою, впровадження новітніх комп’ютерних та IT-технології – важливий напрямок підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. Актуальність цих питань та стан їх вирішення підтвердили доповіді Аліфанової Наталії (Машини для внесення добрив), Парафенюка Павла (Механізована укладка краплинної трубки для системи підґрунтового краплинного зрошення) та Ковтун Дарії (Інноваційні технології в агропромисловому комплексі).
Підсумком роботи конференції та її логічним завершення була презентація Максима Фурсікова − Вирощування гарбузів-гігантів.
Викладачі кафедри побажали всім учасникам конференції великих досягнень у навчанні й науковій діяльності та особистих «рекордів»!
Автор: Ірина СОКОЛОВСЬКА