Онлайн-тренінг для учнів 9-х, 10-х, 11-х класів Херсонської гімназії №1 «Формування професійно-важливих якостей для майбутньої професії»
Викладачі кафедри соціальних та поведінкових наук 17.10.2023, 19.10.2023, 20.10.2023 провели онлайн-тренінг з учнями 9-х, 10-х, 11-х класів Херсонської гімназії №1 «Формування професійно-важливих якостей для майбутньої професії».
Соціальна психологиня Херсонської гімназії №1 Тетяна Прямкова, звернулась з вітальним словом і наголосила щодо необхідності та доцільності проведення спільних заходів гімназії та вищого навчального закладу, бо це сприяє самовизначенню майбутніх абітурієнтів у житті.
Наталя Пономарчук розкрила змістовну сторону професійно-важливих якостей професій сучасності. Зосередила увагу на тому, що такі тренінги є важливим інструментом для підготовки молодих людей до майбутньої професії. Підготовлена презентація дала змогу ознайомити учнів із різноманіттям професій та необхідністю формування професійно важливих якостей для здобуття омріяної професії, а саме: розвиток комунікаційних навичок, робота в команді, креативність, планування та організація, управління часом, планування і прийняття рішень, етика та відповідальність. Під час тренінгу відкрито обговорювалися питання розвитку цінностей і відповідального підходу до роботи. Учасники тренінгу дізнатися більше про конкретні професії та їх складові, отримали корисну інформацію щодо навичок, які необхідні для успішного вступу в Херсонський державний аграрно-економічний університет.
Роман Чепок надав інформацію за спеціальностями, які представлені кафедрою соціальних і поведінкових наук. Особливу увагу було приділено спеціальності – 053 «Психологія». Оскільки професія психолога в сучасному світі, особливо в нашій країні, є найактуальнішою, було наголошено на проблемах воєнного часу, проведено бесіду «Психологія воєнного часу: як допомогти собі та іншим під час війни». В процесі дискурсу моделювалися та вирішувалися психологічні ситуації:
- як впоратися з панікою та тривогою;
- як допомогти тим хто паралізований тривогою;
- золоте правило виживання;
- іноді краще – промовчати;