Гостьова лекція для здобувачів економічного факультету за участю запрошених фахівців-практиків
13 жовтня 2023 р. в межах дисципліни «Інноваційна економіка» відбулася гостьова лекція для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка». Також до лекції долучилися здобувачі вищої освіти різних спеціальностей економічного факультету. На лекції обговорювалися проблеми становлення та розвитку інноваційної економіки в Україні, зокрема акцентувалася увага на важливості підвищення рівня інноваційної культури бізнесу та суспільства.
На обговорення було винесено наступні питання:
- Відсутність успішних вітчизняних рольових моделей венчурних підприємців, науковців та інноваторів.
- Низька мотивація до фінансування наукових розробок бізнесом.
- Відсутність ефективних освітніх програм в сфері інновацій.
- Низький рівень підтримки новаторства.
- Відсутність чіткої інформаційної політики для населення щодо необхідності та перспектив розвитку інноваційної діяльності.
До обговорення та дискусії долучилися запрошені фахівці – практики, а саме: к.т.н., доцент, генеральний директор "ПАТ "НВП "Радій" Бегун Аліна Петрівна, економіст, консультант із зовнішньоекономічних питань ТОВ “Феросплав – стандарт” Васильєва Олена Михайлівна та керівник громадської організації Кіровоградської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Гліжинський Віталій Дмитрович, які поділилися власним досвідом розробок та впровадження інновацій на підприємствах та особливостями формування інноваційної корпоративної культури.
ПАТ «НВП «Радій» є інноваційно-активне підприємство яке знають далеко за межами України, адже дане підприємство являється партнером високотехнологічних підприємств всього світу. Тому досвід Бегун Аліни Петрівни, яким вона залюбки поділилася зі здобувачами вищої освіти є неймовірно цінним для їх подальшого становлення як науковців та інноваторів. В своїй доповіді Аліна Петрівна акцентувала увагу слухачів на важливості побудови бізнес-моделі компанії саме на інноваційній культурі.
У продовження висвітлення важливості інноваційного розвитку виступила відомий економіст та провідний консультант зовнішньоекономічних питань ТОВ “Феросплав – стандарт” Васильєва Олена Михайлівна, яка зауважила, що статистика свідчить: Україна експортує переважно сировину, що не дає змогу отримувати аграріям надприбутки, тому сільський розвиток має ґрунтуватися на інноваційній траєкторії і лише спільні зусилля бізнесу і суспільства можуть забезпечити формування необхідного рівня інноваційної культури.
Також до лекції долучилася здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» Ірина Баруліна, яка поділилася результатами власних наукових досліджень щодо перспективи поширення СІТІ – фермерства в Україні та навела позитивні приклади функціонування органічних вертикальних ферм.
Керівник громадської організації Кіровоградської обласної сільськогосподарської дорадчої служби Гліжинський Віталій Дмитрович зазначив, що сьогодні для молодих науковців відкриваються широкі горизонти для співпраці з дорадницькою структурою, яку він очолює.
Крім того, Віталій Дмитрович також висловив свою позицію щодо доцільності і необхідності поширення інформації серед працівників агробізнесу і сільського населення щодо важливості інноваційного розвитку та підкреслив, що саме місією дорадництва є формування інноваційної культури.
Здобувачі протягом лекції із зацікавленістю слухали доповідачів та задавали уточнюючі питання на які отримали вичерпні відповіді, крім того здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти отримали безцінну можливість поспілкуватися із практиками та лагодити наукові зв’язки для втілення власних подальших досліджень.
Завершуючи гостьову лекцію к.е.н., професор Савченко Віра Меєрівна подякувала запрошеним фахівцям – практикам за їхній досвід та приділений час та висловила свою впевненість в тому, що зустрічі в такому форматі будуть продовжуватися!
Дякуємо запрошеним лекторам за цікаву інформацію, спілкування та сподіваємося на подальше співробітництво!