Заняття з платіжної безпеки на тему: "Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства"
12 жовтня представники Херсонського державного аграрно-економічного університету долучилися до Марафону менторів із платіжної безпеки, яку проводить Національний банк України разом із партнерами. Освітній проєкт «Марафон менторів із платіжної безпеки» призначений для проведення навчальних заходів з метою запобігання шахрайським випадкам у сфері платіжних послуг. Кафедрою підприємництва, обліку та фінансів було організовано зустріч із здобувачами спеціальностей 051 «Економіка», 071 «Облік і оподаткування», 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», 073 «Менеджмент», 076 «Підприємництво та торгівля», 241 «Готельно-ресторанна справа». До заходу також долучились викладачі і здобувачі Новокаховського приладобудівного коледжу.
Спікером заходу виступив професор Олександр Пристемський з темою: "Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайства". Метою заняття було ознайомити учасників з історією розвитку шахрайства з грошима та із загрозами сучасного платіжного шахрайства, навчити правил платіжної безпеки, щоб уберегти від випадків шахрайства.
На занятті було висвітлено цікаві питання щодо платіжної безпеки, зокрема: - витоки фальшування грошей; - державне фальшивомонетництво; - підробки банкнот в наш час; - історія виникнення платіжних карток; - шахрайство з платіжними картками в наш час.
По завершенню зустрічі учасники дізнались не лише про історію появи та розвитку фальшивування грошей від античності до сучасності та історію створення платіжних карток, а також про поточний стан шахрайства в Україні і знатимуть методи, які використовують сучасні шахраї для викрадення коштів з рахунків та як від них вберегтися та правила платіжної безпеки.
Зустріч проведена в межах Інформаційної кампанії з протидії платіжного шахрайства НБУ - #ШахрайГудбай, спрямованої на поліпшення знань населення з платіжної безпеки та інформування суспільства про актуальні сценарії шахрайства.
Автор: професор Пристемський О.С.