ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Освітня місія представників аграрної освіти до Нідерландів

Асоціацією «Український клуб агарного бізнесу» у співпраці з Департаментом міжнародного співробітництва у галузі освіти Міністерства сільського господарства, охорони природи та якості продуктів харчування Нідерландів та за підтримки відділу аграрного аташе Посольства Нідерландів в Україні з 01 по 05 жовтня 2023 року була організована освітня місія представників аграрної освіти до Нідерландів.

Метою місії було вивчення досвіду нідерландських університетів щодо досліджень та інтеграції до освітніх програм питань регенеративного сільського господарства, а також співпраці університетів і бізнесу/фермерів щодо практичного вивчення кейсів застосування новітніх технологій. У програмі місії – візити до ряду аграрних університетів Нідерландів, круглий стіл в Університеті Вагенінген, візити до фермерських господарств і вивчення їх найкращих практик. Також, задачею місії є розширення міжнародних зв’язків українських аграрних університетів та поглиблення співробітництва з університетами Нідерландів.

Херсонський державний аграрно-економічний університет представляв Сергій ЛАВРЕНКО, проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності. У програмі було ознайомлення з університетом Вагенінген, прикладних наук AERES (група установ неперервної освіти - були у них у понеділок), HAS Green Academy та Van Hall Larenstein University of Applied Sciences.

Представники аграрної освіти України були ознайомлені зі структурою, організацією освітнього процесу, лабораторною базою, методикам і методам викладання курсів з регенеративного сільського господарства.

Відновлювальне землеробство (або регенеративне землеробство, або відновлювальне сільське господарство) – це раціональний підхід сільського господарства до збереження та реабілітації систем землеробства та продуктів харчування. Він зосереджений на відновленні верхнього шару ґрунту, збільшенні біорізноманіття, покращенні кругообігу води, покращенні екосистемних послуг, підтримці біосеквестрації, підвищенні стійкості до зміни клімату та зміцненні здоров’я, родючості та життєздатності ґрунту.

Прихильники відновлюваного землеробства використовують різноманітні практики та методики в поєднанні. Практики включають, до прикладу, переробку якомога більшої кількості фермерських відходів і додавання компостованого матеріалу з джерел поза фермою. Відновлюване сільське господарство на невеликих фермах і в садах часто ґрунтується на таких підходах, як пермакультура, агроекологія, агролісомеліорація, екологія відновлення і цілісне (холістичне) управління. Великі ферми також дедалі частіше впроваджують такі методи і часто застосовують методи «нульового обробітку» та/або «скороченого обробітку» землі.

Лавренко С.О.