ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Серія вебінарів об’єднаних одною актуальною для України темою – «Зелена реконструкція України» відбулась протягом червня-вересня п.р. (13.06, 25.07, 08.09, 28.09)

У заходах взяло участь понад 120 міжнародних, європейських та українських експертів. Участь викладачів кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В.Пилипенка була актуальна та прогнозована.

Семінари поводились у рамках Глобальної програми якості та стандартів (GQSP), що впроваджується UNIDO та фінансується Урядом Швейцарії через Державний секретаріат з економічних питань (SECO), за підтримки Національного органа стандартизації України.

Об’єднані спільною метою підтримати зелений шлях для України, спікери та учасники чотирьох вебінарів обговорили важливість інтеграції практик сталого розвитку, запроваджених у міжнародних стандартах, у державну політику до початку процесу реконструкції різних галузей економіки після перемоги над країною-агресором та завершенням її повномасштабного вторгнення на територію України. Реконструкція України через впровадження «зелених» технологій матиме вирішальне значення для прагнення України до членства в Європейському Союзі, що вимагає узгодження з принципами сталого розвитку, кліматичними цілями та законодавством.

Початок семінарам поклав воркшоп Зелена реконструкція України – роль стандартів сталого розвитку та технічних регламентів.

Метою реалізованого проекту є створення основи для проектування ініціатив з сталої реконструкції України. Тому питання, які були розглянуті на наступних вебінарах, були не менш важливими для організації у майбутньому розробки національної бази стандартів і технічних регламентів зеленої реконструкції України. Серед них: Роль державних закупівель, Стандарти проектування сталої інфраструктури. Заключний вебінар було присвячено Ролі оцінки відповідності та ринкового нагляду.

Доповіді міжнародних спікерів, інформація та презентації представників державних установ та інституцій, вітчизняних фахівців та науковців, бажання та готовність партнерів брати участь у реконструкції України та подальшого її сталого розвитку – неймовірний досвід.

Такі зустрічі стануть підгрунттям для подальшого приведення України у відповідність до ключових європейських стандартів та технічних регламентів у рамках її зусиль зі вступу до ЄС.

Дюдяєва Ольга, старший викладач кафедри екології та сталого розвитку імені професора Ю.В.Пилипенка