ОБЕРІТЬ ПОТРІБНУ МОВУ

Ukrainian English French German Turkish

Засідання Ради роботодавців економічного факультету

05 жовтня на платформі ZOOM відбулось засідання Ради роботодавців економічного факультету. До заходу долучились Гаранти освітньо-професійних та освітньо-наукових програм, стейкхолдери спеціальностей економічного факультету. З привітальним словом до зібрання і побажанням плідної роботи звернулась декан економічного факультету к.е.н., доцент Наталя Кириченко.

Голова Ради роботодавців – директор ТОВ «Фінансова компанія «Еліт-фактор» Вікторія Кручиненко відмітила про важливість співпраці стейкхолдерів з університетом для поліпшення якості освіти та підготовки майбутніх фахівців до ринку праці. Зазначила, що Рада роботодавців у минулому періоді працювала у різних форматах, збиралась на обговорення освітніх програм економічних спеціальностей. Стейкхолдери пропонували для освітніх програм ввести в обов’язкові компоненти нові дисципліни, збільшити кількість кредитів обов’язкових компонентів та інші корективи, які були враховані гарантами програм при їх розробці.

Гарант освітньо-професійної програми «Економіка» другого (магістерського) рівня вищої освіти к.е.н., доцент Наталія Аверчева акцентувала на тому, що кожен гарант освітніх програм потребує практичних порад і активної участі стейхолдерів при їх розробці, а також про важливість гостьових лекцій для здобувачів до яких долучаються досвідчені практики.

В.о. завідувача кафедри менеджменту, маркетингу та інформаційних технологій к.е.н., доцент Ганна Жосан звернулась до стейкхолдерів: «Ми дослухаємось до ваших порад та рекомендацій, які ви нам надаєте як практики та фахівці своїх спеціальностей. Ми будемо просити долучатись вас як гості-спікери на наші пари. Якщо ви будете сприяти у проходженні практик на підприємствах до яких ви дотичні, ми будемо дуже вдячні вам».

Катерина Шилкіна, директор ТОВ «Артревел КС» зауважила, що співпраця між університетом і Радою роботодавців може бути взаємовигідною для обох сторін та підтримкою освітніх ініціатив. Вона розповіла про сучасний стан галузі туризму на деокупованих територіях Півдня України і має надію, що випускники спеціальностей Готельно-ресторанна справа та Туризм і рекреація будуть долучатись до програм відновлення цих галузей.

Старший менеджер Південного МРУ АТ КБ ПриватБанку Володимир Чечоткін розповів про використання сучасних інформаційних технологій у професійній, педагогічній та інноваційній діяльності, акцентував увагу на вмінні здобувачів використовувати сучасні інформаційні технології у навчанні. Запропонував свою допомогу у наданні програмних продуктів для управління документами, які дозволяють організувати їх в електронному форматі. Програмні продукти для управління документами можуть значно спростити та покращити документообіг в підприємствах, підвищити продуктивність та зменшити витрати.

Роман Кальницький, директор Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області запропонував свою допомогу у проходженні практики та працевлаштуванні випускників університету. Робота у Пенсійному фонді може відкрити двері для подальшого професійного розвитку у галузі соціального захисту, фінансів або управління. Випускники можуть отримати досвід, який стане корисним для росту подальшої кар’єри.

Гарант освітньо-наукової програми «Економіка» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти д.е.н., професор Світлана Скрипник акцентувала вагу на тому, що робота з Радою роботодавців, різними представниками стейкхолдерів є постійною і системною. До обговорення ОНП щодо змісту та якості підготовки здобувачів залучалися різні представники стейкхолдерів, які вносили пропозиції щодо її удосконалення під час окремих зустрічей, усних співбесід, у ході відкритого обговорення, що підтверджує високий рівень актуальності відображених в ОНП цілей, програмних результатів навчання. Рекомендації Ради роботодавців обговорюються на засіданнях кафедри та робочої групи, що сприяє покращенню якості освіти й удосконаленню освітнього процесу.

В.о. завідувача кафедри підприємництва, обліку та фінансів к.е.н., доцент Алла Карнаушенко подякувала стейкхолдерам за плідну співпрацю, за їх поради та побажання і зауважила, що після впровадження освітніх програм плідна робота зі стейкхолдерами може бути корисною для моніторингу і оцінки їх ефективності.

Гарант освітньо-професійної програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Облік і оподаткування» к.е.н., доцент Аліна Сакун, розповіла стейхолдерам як на сайті університету можна ознайомитись з каталогом освітніх програм для здобувачів вищої освіти економічного факультету. Ідеї, відгуки і внесок роботодавців можуть значно поліпшити якість освітніх програм.

У засіданні Ради роботодавців також приймали участь: Олександр Кедровський – директор Державного навчального закладу «Білозерське професійно-технічне училище №6»; Наталія Петренко - к. ю. н., адвокатка, медіаторка, керуюча партнерка Адвокатського об’єднання «Юста»; Анна Колєва - керівник Громадської організації «Центр медико-психологічної реабілітації «Компас»», практичний психолог; Ганна Амбросова - директор Херсонської обласної дирекції Страхової компанії «Княжа» Vienna Insurance Group.

Дякуємо всім присутнім та стейкхолдерам зокрема за участь у цьому засіданні! Ваша активна участь і вклад в обговорення нагальних питань були надзвичайно корисними для досягнення наших спільних цілей.

Автор: доцент кафедри підприємництва, обліку та фінансів Людмила БОЙКО